Taylor Alison Swift (* 13. prosince 1989) je americká zpěvačka, textařka a skladatelka. Vyrůstala ve Wyomissing v Pensylvánii a ve čtrnácti se přestěhovala do Nashville v Tennessee, kde začala svou hudební kariéru jako country popová zpěvačka. Podepsala smlouvu s nezávislým vydavatelstvím Big Machine Records a stala se nejmladší písničkářkou, která kdy byla najata vydavatelstvím Sony/ATV Music Publishing. Již po vydání svého prvního eponymního alba (Taylor Swift) v roce 2006 se stala hvězdou country hudby. Třetí singl „Our Song“ z ní udělal nejmladší zpěvačku, která bez cizí pomoci napsala a vydala píseň, která se umístila na prvním místě žebříčku Billboard Hot Country Songs. Dostala nominaci na cenu Grammy v kategorii Best New Artist (Nejlepší nový umělec) v roce 2008.

Druhé album Fearless bylo vydáno na konci roku 2008. Podpořeno úspěchem singlů „Love Story“ a „You Belong with Me“ v hitparádách zaujalo toto album pop crossoverové publikum a stalo se nejprodávanějším albem roku 2009. Album vyhrálo čtyři ceny Grammy v roce 2010, díky čemuž se Swift stala vůbec nejmladší výherkyní Grammy v kategorii „Album of the Year“ (album roku). Její třetí album Speak Now bylo vydáno na konci roku 2010 a prodalo se více než jeden milion kusů již v prvním týdnu od vydání. Poté Swift vyrazila na třináctiměsíční turné Speak Now World Tour, na kterém vystoupila na několika stadionech a které přilákalo přes 1,6 milionu fanoušků. Třetí singl alba „Mean“ vyhrál dvě Grammy. Čtvrté album Taylor Swift se jmenuje Red a bylo vydáno 22. října 2012. Pilotní singl „We Are Never Ever Getting Back Together“ se stal jejím prvním singlem, který dosáhl na čelo žebříčku Billboard Hot 100. Severoamerické turné Red Tour začalo v březnu roku 2013. Taylořino nejnovější album 1989 bylo vydáno koncem roku 2014 a nejúspěšnější písní v albu se stala Shake It Off. Také vyhrálo Grammy v kategoriích „Album of the Year“ a „Best Vocal Album“.

Taylor Swift je často popisována jako „miláček Ameriky“ a je známá písněmi, ve kterých často zpívá o lásce. Hudebně se jedná nejčastěji o písně s jednoduchým textem a chytlavou melodií, díky čemuž člověku prakticky okamžitě vejde do povědomí (tzv. Hook) Jako textařka byla oceněna asociací Nashville Songwriters Association a organizací Songwriters Hall of Fame. Mezi další úspěchy Taylor Swift patří deset cen Grammy, patnáct American Music Awards, sedm Country Music Association Awards, šest Academy of Country Music Awards a třináct BMI Awards. Za dobu své kariéry již prodala přes 22 milionů alb a přes 50 milionů písní stažených online. Kromě své hudební kariéry si Taylor Swift vyzkoušela i roli herečky, objevila se v jedné epizodě Kriminálky Las Vegas v roce 2009, v komedii Na sv. Valentýna (2010) a v animovaném filmu The Lorax (2012). Forbes odhaduje, že si za svou kariéru vydělala přes 165 milionů dolarů. Za rok 2013 vydělala 40 milionů dolarů (téměř 789 milionů korun), což bylo nejvíc mezi lidmi v hudební branži.

Dětství

Taylor Alison Swift se narodila 13. prosince 1989 v Reading. Její otec, Scott Swift, je finanční poradce banky Merrill Lynch. Vyrostl v Pensylvánii a je potomkem tří generací prezidentů banky. Její matka, Andrea Swift (rozená Finlay), pracuje v domácnosti a dříve pracovala jako obchodní jednatelka investičního fondu. Strávila prvních deset let svého života v Singapuru, pak se její rodina usadila v Texasu; její otec byl inženýr ropných vrtů a pracoval v jihovýchodní Asii. Taylor Swift byla pojmenována po zpěvákovi Jamesi Taylorovi; její matka věřila, že jí (Taylor) toto pohlavně neutrální jméno pomůže při budování podnikatelské kariéry. Taylor k tomu uvedla: „Máma myslela, že bude skvělé mít na vizitce napsáno Taylor, protože ten, kdo si ji přečte, nebude předem vědět, zda jde o muže či ženu.“ Má mladšího bratra Austina, který studoval na University of Notre Dame, ovšem posléze přešel na Vanderbilt University. Taylor Swift svoje dětství strávila na malé plantáži vánočních stromků v Montgomery County a chodila na placenou školu Wyndcroft School. Když bylo Taylor devět let, její rodina se přestěhovala do Wyomissing v Pennsylvanii, tam Taylor navštěvovala základní školu ve West Reading a střední školu Wyomissing Area Junior/Senior High School. Letní prázdniny trávila v letním bytě svých rodičů ve Stone Harbor, New Jersey, které popisuje jako místo, kde vznikla většina jejích dětských vzpomínek.

Taylořinou první zálibou byla jízda na koni. Její matka ji posadila do sedla, už když jí bylo devět let; později soutěžila v jezdeckých show. Její rodina vlastnila několik amerických kovbojských koní a Shetlandských poníků. V devíti letech Taylor obrátila svou pozornost na hudební divadlo a vystupovala v produkcích Berks Youth Theatre Academy muzikálů GreaseAnnieBye Bye Birdie a The Sound of MusicPravidelně jezdila na Broadway na hodiny zpěvu a herectví. Avšak po několika letech konkurzů v New Yorku, kdy nic nedostala, se Swift začala zajímat o country hudbu. Od té doby trávila své víkendy vystupováním na místních festivalech, veletrzích, kavárnách, karaoke soutěžích, zahradních klubech, skautských srazech a nemocnicích. V jedenácti letech po mnoha pokusech vyhrála Swift místní talentovou soutěž, kde zazpívala píseň „Big Deal“ od LeAnn Rimes a získala možnost vystoupit jako předskokan Charliemu Danielsovi v amfiteátru ve Strausstown. Kvůli svému narůstajícímu zájmu o country hudbu se začala izolovat od svých spolužáků.

Po zhlédnutí epizody Behind the Music o Faith Hill nabyla Swift přesvědčení, že „zde existuje kouzelná země jménem Nashville, kde se sny mění ve skutečnost a kam se potřebuje vydat.“ Cestovala se svou matkou do Nashville o jarních prázdninách, kde natočila demo z coverů Dolly Parton a Dixie Chicks pod taktovkou vydavatelství Music Row. Poté, co ji odmítla řada vydavatelů, zjistila, že „každý v tom městě chtěl dělat to, co já. Takže jsem si sama sobě říkala, že potřebuji přijít na to, jak být jiná.“ Začala zpívat The Star Spangled Banner na nejrůznějších sportovních událostech, protože to byla příležitost dostat se před 20 000 diváků, aniž by musela mít kontrakt s nahrávací společností. Při zahájení basketbalového utkání Sixers ve Filadelfii si jedenáctiletá Taylor po dozpívání hymny plácla s rapperem Jay-Z. Ve dvanácti letech jí opravář počítačů ukázal tři akordy na kytaru a inspiroval ji k napsání první písně „Lucky You“. Již dříve vyhrála národní básnickou soutěž s básní nazvanou „Monster in My Closet“, ale od této chvíle se zaměřila na psaní písní. V roce 2003 začala Taylor Swift se svými rodiči spolupracovat s hudebním manažerem Danem Dymtrowem z New Yorku. S jeho pomocí dělala reklamu pro modely Abercrombie and Fitch v rámci jejich kampaně “vycházejících hvězd”, jedna její píseň byla zahrnuta do kompilačního alba Maybelline Cosmetics a setkala se s velkými hudebními vydavateli. Po zazpívání svých původních písní na prezentaci RCA Records dostala Taylor Swift nabídku na rozvoj vlastní kariéry, a začala často jezdit do Nashville.

Když bylo Swift čtrnáct let, přestoupil její otec do nashvillské pobočky Merrill Lynch a rodina se přestěhovala do domu na pobřeží jezera v Hendersonville v Tennessee. Swift toto později popsala jako „neuvěřitelnou oběť“ od své rodiny. Její rodiče to raději prezentovali jako přesun do milejší společnosti než jako možnost pro Taylor, aby se stala hvězdou. Její matka řekla: „Vždycky jsme jí říkali, že to neděláme ani pro peníze, ani abychom si splnili nějaký vlastní sen.“ V Tennessee chodila Swift na střední školu Hendersonville High School, kde měla v prvním i druhém ročníku samé jedničky na vysvědčení. Později, aby zvládala svůj koncertní rozvrh, přestoupila Swift na Aaron Academy, soukromou křesťanskou školu, která nabízela domácí vyučování. V roce 2008 získala středoškolský diplom poté, co dokončila poslední dva roky studia za dvanáct měsíců.

Počátky kariéry a Taylor Swift (2004-2008)

Ve čtrnácti letech se Swift přestěhovala do Nashville. V rámci kontraktu s RCA Records se setkávala se zkušenými písničkáři vydavatelství Music Row jako Troy Verges, Brett Beavers, Brett James, Mac McAnally a The Warren Brothers. Nakonec započala trvalou spolupráci s Liz Rose. Taylor Swift viděla Liz Roseovou vystupovat při akci RCA a navrhla jí spolupráci. Začaly se spolu scházet každé úterý odpoledne hned po škole na textařských sezeních. Rose řekla, že tato sezení byla „jedny z nejjednodušších, která jsem kdy dělala. V podstatě jsem byla jen její redaktorkou. Ona (Taylor) psala o tom, co se ten den přihodilo ve škole. Měla tak jasnou představu o tom, co se snaží říct. A vždy přišla s nejneuvěřitelnějšími nápady.“ Swift také začala nahrávat dema s producentem Nathanem Chapmanem. Po vystoupení BMI Songwriter’s Circle show v The Bitter End, New York, se Taylor Swift stala nejmladší písničkářkou, která kdy byla přijata do Sony/ATV Music Publishing. Od RCA Records odešla v patnácti letech, protože společnost chtěla, aby nahrávala písně, které napsali jiní textaři, ale ona se cítila připravená založit vlastní kariéru s vlastními materiály. Taktéž přerušila spolupráci s manažerem Danem Dymtrowem, který se později s Taylor Swift a jejími rodiči soudil. „Opravdu jsem cítila, že mi ujíždí vlak,“ vzpomínala později Swift. „Chtěla jsem tyto roky zachytit na nějaké album, když v nich stále představuji, co jsem prožila.“ Na průmyslovém představení v nashvilleském The Bluebird Café v roce 2005 na sebe Taylor Swift upozornila jednatele Dreamworks Records Scotta Borchettu, který se připravoval založit nezávislé vydavatelství, Big Machine Records. Taylor Swift se stala jedním z prvních umělců, kteří s vydavatelstvím uzavřeli kontrakt, a její otec v novém vydavatelství koupil tříprocentní podíl. Aby ji uvedl do hudebního bysnysu country, zajistil Borchetta Taylor Swift vystoupení na CMA Music Festivalu, kde vystoupila jako umělecký doprovod.

Swift začala pracovat na svém eponymním debutním albu krátce po uzavření kontraktu. Po experimentech se zkušenými nashvillskými producenty přemluvila Big Machine, aby najali jejího dřívějšího producenta Nathana Chapmana. Bylo to pro něj poprvé, co měl natočit studiové album, ale Swift věřila, že jim spolupráce dobře klape. Nakonec Chapman produkoval až na jednu píseň všechna čísla alba Taylor Swift. Ona sama album popsala jako deníček počátku svého dospívání. Většinu čísel napsala během prvního roku na střední škole a popisují nové životní zkušenosti jako první lásky a pocity úzkosti v pubertě. Taylor Swift uvedla, že i když to zní „jako bych měla 500 kluků“, velkou část písní napsala z role pozorovatele. Tři písně na albu napsala Swift úplně sama, včetně dvou singlů, a zbylých osm ve spolupráci s textaři jako jsou Liz Rose, Robert Ellis Orrall a Angelo Petraglia. Hudebně bylo album popisováno jako „směs tradičních country nástrojů a čilých, svižných rockových kytar.“ Taylor Swift bylo vydáno v říjnu roku 2006. The New York Times popsal album jako „malé mistrovské dílo country-popu, jak udivující, tak cynické, vedené pevným přesvědčivým hlasem mladičké Swift.“ Roger Holland z časopisu PopMatters doufal, že Swift bude „schopna najít rovnováhu mezi klasickým country a svým zřejmým citem pro pop, protože album Taylor Swift ukazuje, že má jistě hodně co nabídnout.“ Sasha Frere-Jones z The New Yorker ji popsal jako „zázračné dítě“ a ocenil její netečnost k daným hudebním žánrům, takže zatímco Nashvillská hudební scéna je podle něho spíše konzervativní, Swift neváhá použít prvky R&B, rapu či rocku. Přesto lidé považují její styl za tradiční nashvillský country-pop. Na stránkách Country Weekly předpovídali, že „tak promyšlený materiál naznačuje talent, který přetrvá i po střední škole.“ Rolling Stone o Taylor Swift napsali: „Když v roce 2006 v pouhých šestnácti letech přišla na hudební scénu se svým debutovým albem, zněla jednak mladě, jednak ale pozoruhodně zrale. (…) „Our song“ prorazil na povrch se stejně bláznivě chytlavou melodií, jakou mají písně Britney nebo Patsy“.

Vydavatelství Big Machine Records bylo stále ve svých počátcích, když vydalo první hlavní singl „Tim McGraw“ v červnu roku 2006, a tak Taylor se svou matkou pomáhaly balit CD singlů do obálek a posílat je do rádií. Většinu roku 2006 strávila propagováním alba Taylor Swift při rádiovém turné, což později okomentovala: “Rádiová turné většiny umělců trvají šest týdnů. Moje trvalo šest měsíců” Swift malovala obrazy (inspirované Jacksonem Pollockem), aby jimi obdarovala hudební dramaturgy, kteří zařadili její písně do vysílání. Několikrát vystoupila v televizních show, například v show Grand Ole Opry, Good Morning America, a TRL. Objevila se v několika reklamách, propagovala džíny l.e.i. a stala se tváří kampaně Verizon Wireless Mobile Music. Taylor Swift sama sebe označila jako „dítě internetu“, protože využívala sociální síť Myspace k získání fanoušků. Psala vlastní blogové příspěvky, komentovala statusy svých fanoušků a osobně odpovídala na všechny zprávy, které jí její fanoušci poslali. V té době to byl převrat v country hudbě. Borchetta uvedl, že jeho spolupracovníci zvedali obočí údivem, když se rozhodl podepsat smlouvu s šestnáctiletou zpěvačkou, ale Taylor Swift narazila na volné místo na trhu: dospívající dívky, které poslouchají country. Po singlu „Tim McGraw“ následovaly další čtyři, které byly vydány mezi lety 2007 a 2008: „Teardrops on My Guitar“, „Our Song“, „Picture to Burn“ a „Should’ve Said No“. Všechny byly velmi úspěšné v žebříčku Billboard Hot Country Songs, „Our Song“ a „Should’ve Said No“ se dostaly na jeho čelo. Díky singlu „Our Song“ se Taylor Swift stala nejmladší zpěvačkou, jejíž singl se dostal na čelo country žebříčku, aniž by jí s ním někdo pomáhal. „Teardrops on My Guitar“ se stal menším popovým hitem a dosáhl na třinácté místo v žebříčku Billboard Hot 100. Alba se prodalo 39 000 kusů již za první týden a do března roku 2011 se ho prodalo přes 5.5 milionů kusů po celém světě. Swift také vydala Vánoční album, Sounds of the Season: The Taylor Swift Holiday Collection v říjnu roku 2007 a EP Beautiful Eyes v červenci 2008.

Na podporu prvního alba Taylor Swift hodně vystupovala; kromě festivalů a divadelních vystoupení předskakovala na koncertních turné několika country umělců. Na konci roku 2006 otevírala koncerty pro Rascal Flatts na posledních devíti vystoupeních jejich Me & My Gang Tour, nahradila předchozího předzpěváka Erica Churche, který byl vyhozen. Swift později Churchovi poslala svou první zlatou desku s poznámkou: „Díky, že jsi hrál moc dlouho a moc nahlas na turné Flatts. Upřímně to oceňuji, Taylor.“ V roce 2007 uváděla dvacet vystoupení na turné George Straita, několik vystoupení na Flip-Flop Summer Tour Kenny Chesneyho, vybraná vystoupení pro Brad Paisleyho na jeho Bonfires & Amplifiers Tour a několik vystoupení na společném turné Soul2Soul II Tour Tima McGrawa a Faitha Hilla. V roce 2008 Swift hrála opět na turné Rascal Flatts. Kromě vlastního materiálu vystupovala Taylor Swift také s covery písní od Beyoncé, Rihanny, Johna Waita, Lynyrd Skynyrd a Eminema. Před i po každém koncertu uspořádala až čtyřhodinová sezení s fanoušky.

V roce 2007 Swift získala společně s Alanem Jacksonem cenu Umělce roku Nashville Songwriters Association. Taylor Swift se stala nejmladší zpěvačkou, která kdy tento titul obdržela. Vyhrála také cenu Horizon Award za nejlepší nový objev na hudební scéně od Country Music Association. V roce 2008 ji Akademie country hudby označila nejlepší mladou zpěvačkou a v rámci American Music Awards vyhrála cenu nejoblíbenější country zpěvačky. Za písně představené na albu Taylor Swift získala sedm cen BMI Awards. V roce 2008 byla Taylor Swift také nominována na Cenu Grammy v kategorii Objev roku (Best New Artist), ale nakonec prohrála s Amy Winehouse.

2008 – 2010: Fearless, spory na VMA, fiasko na Grammy

V listopadu 2008 vyšlo její druhé studiové album s názvem Fearless. Na album napsala sedm písní sama, včetně dvou singlů a zbývající šest písní napsala se skladateli Liz Ros, John Rich, Collbie Caillat a Hillary Lindsey. Na albu spolupracovala s producentem Nathanem Chapmanem. Hudebně jsou nahrávky charakterizované jako : „hlasité, líbivé kytary, strhující refrény, příležitostně housle a v mixu zastrčené banjo.” The New York Times napsal: „ Swift je jedna z nejlepších populárních skladatelek a předních představitelů country. Má více kontaktu se svým vnitřním životem než většina dospělých.” Rolling Stone ji popsal jako: „Skladatelský učenec s vrozeným darem pro stavění sloky, refrénu a mostu. Její osobní a pradivé písně se doslova zdají být jako vytržené z předměstkého dívčího deníku. “

Společně s Robertem Allem velmi podporuje album Fearless při vydávání. Na představení alba byla věnována jedna episoda z show Ellen DeGeneres. Také se objevila v mnoha jiných talkshow. S fanoušky komunikuje pomocí osobních videoblogů a Twitteru. První singl z alba „ Love Strory” byl vydán v září 2008 a během několika sekund se stal nejlépe prodávaným country singlem všech dob. Jeho maximum bylo u čísla 4 na Billboard Hot 100. Během let 2008 a 2009 byly vydány další čtyři singly: „White Horse”, „ You Belong With Me” , „Fifteen” a „Fearless”. „ You Belong With Me” byl nejlépe zaznamenaný singl s vrcholem u čísla 2 na Billboard Hot 100. Album debutovalo na vrcholu Billboard 200 Album Chart s prodejností 592 304 kopií v prvním týdnu, od té doby se ve světě prodalo přes 8,6 milionu kopií. Album se stalo nejlépe prodávaným albem roku 2009 a vyneslo Swift velký mezinárodní úspěch.

Na podporu album Fearless se Swift vydala na své první turné. Fearless Tour mělo 105 vystoupení. 90 představení v Severní Americe, 6 v Evropě, 8 v Austrálii a jedno v Asii. Na jednorázové duety pozvala např. : Johna Mayere, Fait Hill nebo Katty Perry. Její předzpěváci byli např. : Justin Bieber, Kelli Pichler a Gloriana. Tour navštívilo přes 1,1 milionu fanoušků a vydělalo přes 65 milionu dolarů. Celovečerní film Taylor Swift : Journey to Fearless byl vysílán v televizi a později byl vydán na DVD a Blu-ray. Na Escape Tour Keitha Urbana vystupovala jako předzpěvačka. Vystupovala na mnoho předávání cen např. : CMT Giants vystoupila s vlastní verzí písně „Drive” od Alana Jacksona, na 51. ročníku cen Grammy vystupovala společně s Miley Cyrus a písní „Fifteen” a na ceny CMT napsala rapovou parodii s T-Pain. Také nahrávala řadu vedlejších projektů. V roce 2009 vydala vlastní verzi písně „American Girl ” od Toma Pettyho. S doprovodnými vokály se podílela na singlu od Johna Mayera „Half of My Heart” , který je nejúspěšnější na jeho čtvrté desce. S Martinem Johnsonem a Robertem Eliss Orralem spolupracovala na dvou písních „You will Always Find You Way Back Home” a „Crazier” pro fil Hannah Montana: The Movie Soundtrack. K filmu Na sv. Valentýna přispěla písní : „Today Was a Fairytale. Na album Naděje pro Haiti nahrála píseň „Breathless” od Better Than Ezra.

Stala se prvním country umělcem, který vyhrál MTV Music Awards, když píseň „You Belong With Me” vyhrála nejlepší ženské video roku 2009. Její děkovná řeč však byla přerušena Kanyem Westem, který ji vytrhl mikrofon z ruku a prohlásil: „Beoyncé má nejlepší video.” Swift je fanoušek Westovy hudby a na tiskové konferenci řekla že „nemá žádné špatné pocity vůči němu.” Incident získal velkou pozornost médií a zaplnil mnoho internetových oběžníků. Za několik dní zmínila v rozhovoru : „West mi nabídl omluvu, kterou jsem přijala. Byl velmi upřímný.” V následujících rozhovorech odmítla o incidentu mluvit, protože z toho nechtěla dělat „velký případ“. „Stalo se to v televizi, takže všichni viděli co se stalo. Není tu o čem mluvit.” Incident a následná mediální pozornost výrazně pozvedla její hudební kariéru.

V roce 2010 vyhrála 4 ceny Grammy z celkového počtu 8 nominací. Album Fearless se stalo albem roku a Nejlepším country albem. Píseň „ White Horse ” vyhrála nejlepší country píseň a Nejlepší ženský pěvecký výkon. Stala se nejmladším umělcem, který kdy vyhrál cenu za Album roku. Během předávání cen zpívala společně se Stevie Nicks písně „Rhiannon ” a „You Belong With Me”. Její pěvecký výkon získal negativní recenze a rozpoutal rozsáhlý mediální odpor. Její zpěv byl popsán různě jako : „překvapivě špatné” a „neuvěřitelně ubohé”. Zatímco New York times napsal: „ je osvěžující vidět někoho tak nadaného něco zbabrat.” a „ byla to nová nejdůležitější popová hvězda v posledních letech.” Hudební analytik Bob Lefsetz předpovídal, že její kariéra skončí „přes noc”. Také veřejně apeloval na jejího otce aby najmul „ reklamního krizového agenta ” aby řídil tuto kauzu, protože „Taylor je příliš mladá a hloupá, aby pochopila chybu, kterou udělala.” Novinář Stevie Nick zpěvačku hájil : „Taylor mi připomíná sebe v jejím odhodlání a dětinskám charakteru. Je to nevinnost, která ji dělá zvláštní a vzácnou. Tato dívka píše písně jako Neil Diamond nebo Elton John, které nutí celý svět zpívat. Ženská rock ′ n ′ roll – country – popová skladatelka je zpět a její jméno je Taylor Swift. Jsou ženy jako ona, které se chystají zachránit hudební průmysl.”

Fearless získalo mnoho dalších ocenění a stalo se nejoceněvanějším coutry albem v historii. Stala se nejmladší a teprve 6 ženou, která vyhrála Entertainer of the Year od Coutry Music Association. Fearless také dostala od asociace cenu za Nejlepší album. Swift se stala nejmladším umělcem, který vyhrál Album roku na Academy of Country Music. American Music Awards ji ocenily za nejlepší Country album a jmenovali ji Umělcem roku. Byla oceněna Hal david Starlight od Songwritter Hall of Flame a Nshville Songwritter Association ji jmenovali Skladatelem a Umělcem roku. Billboard ji ocenil umělcem roku 2009 a byla zahrnuta v seznamu 100 nejvlivnějších lidí roku 2010.

2010 – 2012: Speak Now a světové turné

V říjnu 2010 vydala své třetí studiové album Speak Now. Všech čtrnáct skladeb napsala sama a na nahrávání spolupracovala s dlouholetým producentem Nathanem Chapmanem. Hudebně se album rozšiřuje nad rámec country-pop, někdy i zasahuje do rocku a špinavého popu. The New York Times popsal album jako divoké, hudebně různorodé a „příliš vynikající, možná její nejlepší.” Magazím Rolling Stones popsal Swift jako jednu z nejlepších skladatelů v popu, rocku nebou country: „Swift může být chytrý nashvillský profesionál, který zná všechny triky na výrobu hitů, také je ale přecitlivělá romantická holka.”

S albem Speak Now provedla rozsáhlou propagační kampaň. Objevila se na různých ranních show a talk show, a také na bezplatných mini-koncertech na neobvyklých místech, jako např. v otevřeném dvoupatrovém autobuse na Hollywood Boulevard nebo v odletové hale na letišti JFK. Vedle Kris Kristofferson, Emmyly Harris, Vince Gill a Lionel Richie se podílela v Los Angelském Nokia Clubu na „kytarovém tahu” – hudebníci se na podiu střídali a hráli akustické verze svých písní, aby získali peníze na Country Music Hall of Fame.

První singl z alba „Mine” vyšel v srpnu 2010 a dalších a dalších pět singlů během let 2010 a 2011 jsou to: „Back to December” „Mean” „The Story of Us” „Sparks Fly” a „Ours”. Album mělo velký komerční úspěch, debutovalo na vrcholu US Billboard 200 chart. Úvodní prodej byl 1 047 000 kopií a to dělalo šestnácté album v historii USA, kterého se prodalo přes milion kopií v jednom týdnu. V únoru 2012 se alba celosvětově prodalo pře 5,7 milionu kopií.

Rok 2011 a začátek roku 2012 procestovala na turné k albu. Součástí třinácti měsíců bylo: 111 představení celosvětového turné. 7 dat v Asii, 12 v Evropě, 80 v Severní Americe a 12 v Austrálii. Poznala mnoho hudebníků, kteří se připojili k jednorázovým duetem během severoamerického turné. Pracovala s Jamesem Taylorem, Jasonem Mrazem, Shawn Colvin, Johnnym Rzezniakem, Andym Grammez, Talem Bachmanem, Justinem Biebrem, Selenou Gomez, Nicky Minaj, Nelly, B.o.B, Usher, Flo Rida, T.I., Johnem Foremanem, Jimem Adkinsem, Hayley Williams, Hot Chilly Rae, Ronnie Dunn, Darris Rucker, TIm McGraw a Kenny Chesney. Během severoamerického turné psala pro každé představení různé texty svých písní na levou paži, text měl být vnímán jako noční nálady kruhu. Během turné hrála mnoho akustických verzí svých písní a v každém městě ji vzdali hold jako domácímu umělci. Potvrdila, že verze písní jí dovolili aby byla spontánní v jinak dobře nacvičenm předsavení. Turné se zúčastnilo více než 1,6 milionu fanoušků a vyneslo více než 123 milionu dolarů. V listopadu 2011 bylo vadáno její první živé album Speak Now World Tour Live, kde je 17 vystoupení ze Severní Ameriky.

Na 54. ročníku předávání cen Grammy, píseň „ Mean” vyhrála cenu za Nejlepší Country píseň a Nejlepší Country Solo výkon. Během předávání cen také tuto píseň zahrála. Byla jmenována Entertainer of the Year od akademiie country hudby v letech 2011 a 2012 a od Country Music Assocation v roce 2011. V roce 2011 byla Umělcem roku na American Music Awards a album bylo jmenováno Nejoblíbenějším Country albem. Billboar ji jmenoval Ženou roku 2011.

Zatímco své čtvrté album dokončila v létě 2012, James Taylor ji pozval aby se objevila jako speciální host během jeho setu Tanglewood. Dohromady hráli písně „Fire and Rain „Love Story” a „Ours”. James Taylor, který se s ní poprvé setkal, když ji bylo osmnáct, řekl: „prostě jsme si padli do noty. Miloval jsem její písně a její přítomnost na jevišti byla ohromná.”

Během tohoto období, přispěla dvěma originálními písněmi so soundtracku The Hunger Games. „Safe & Sound” napsala a nahrála ve spolupráci s The Civel Wars a T-Bone Burnett. Singl byl vydán v lednu 2013 a od té doby se ho prodalo přes 1,4 milionu kopií v USA. Píseň získala cenu za nejlepší píseň napsanou pro Visual Media na předávání Grammy v roce 2013 a byla nominována na Nejlepší originální píseň an 70. ročníku Zlatých Globů. Její druhý příspěvek do soundtracku „Eyes Open” byl napsán výhradně Swift a produkoval ho Nathan Chapman. Kromě toho přispěla zpěvem na píseň „ Both of Us”. producent uveřejnil píseň na B.o.B druhém albu Strane Cllouds.

2012-2014 Red a obtěžování bulvárem

Její čtvrté studiové album Red bylo vydáno v říjnu 2012. Sama napsala 9 ze 16 písní na albu. Na zbývajících sedmi písních spolupracovala s Maxem Martinem, Liz Rose, Danem Wilsnem, Edem Sheeranem a Gary Lightbodym. Nathan Chapman působil jako vedoucí producent na albu, ale na produkci jednotlivých skladeb se podíleli také: Jeff Blasher, Butch Walker, Jacknife Lee, Dan Huff a Shellback. Chapman uvedl, že povzbudil Swift aby otočila a vyzkoušela sebe v jiných situacích. Hudebně je album experimentování se srdcem rocku, dubstepu a tanečního popu je to více sypanéb mezi, ale více rozpoznáte Swift styl. John Caramica o Red napsal: „méně detailní a více uspěchané než obvykle. Na albu přestane předstírat, že je něco jiného než popová megastar a je zajedno s dospělými obavami. Magazín Rolling Stones poznamenali: „ Často se jí daří vstoupit do tradice neúprosného emociálnho mapování jako Joni Mitchell nebo Carol King… její projekt objevování sabe je jedním z nejlepších příběhů popu.”

Jako propagační kampaně Red byli zástupci ze 72 rozhlasových stanic po celém světě letecky dopraveni do Nashvill, kde během úvodního týdne prodeje dělali individuální rozhovory se Swift. Objevila se v mnoho Tv talkshow a vystupovala na slavnostním předávání hudebních cen v USA, Velké Británii, Německu, Francii, Španělsku a Austrálii. Hlavní píseň alba „ We Are Never Ever Getting Back Together” se stala jejím prvním číslem 1 na US Billboard hot 100. Dále bylo vydáno dalších 6 písní: „Begin Again” (pro country radio), „ I Knew You Were Trouble” „22″ „Everything Has Changed” „The Last Time” ( všechny pro popová rádia) a „Red! (pro country radio). Album red debutovalo na vrcholu Billboard 200 chart a úvodním týdnem prodje pře 1,21 milionu kopií. To znamenalo největší otevírací prodej za 10 let a Swift se stala první ženou, která má dvě alba s úvodním týdnem prodeje přes 1 milion kopií. V květnu 2013 se celosvětově prodalo přes 6 milionu kopií. V listopadu 2012 prodala během své kariéry 26 milionu alb a má 75 milionu digitálně stažených písní.

Red tour v Severní Americe mělo 66 termínů včetně 13 show na stadionech a běželo od března 2013 – záři 2013. Tour navštívilo v prosinci 2013 stadiony po celém Novém Zélandu a Austrálii, v únoru 2014 Anglii a Německo, turné končilo šesti daty v Asii. Na některé vystoupení pozvala speciální hosty jako Carly Simon, Tegan a Sara, Jennife Lopez, Luke Bryan, Patrick Stump z Fall Out Boy, Elli Goulding, Nelly, Lara Bareilla, Cher Loyd, B.o.B, Gary Lightbody, Train, Neon Trees, Rascal Flatts a Hunter Hayes. V téro éře spolupracovala s řadou umělců. Společně s Jackem Antonoffem napsala píseň „Sweeter Than Fiction“ pro soundtrack k filmu One Chance. Píseň získla nominaci na Nejlepší originální píseň na 71. ročníku Zlatých Glóbů. Na CMA Awards 2013 vystupovala s akustickou verzí písně „Red“ s Vince Gill a Alison Kraus. V Chicagu vystupovala se skupinou The Rolling Stones, později uvedla, že to byl jeden z nejlepších okamžiků její hudební kariéry.

Album Red nevyhrálo žádné Grammy, ale bylo nominováno ve čtyřech kategoriích. Píseň „We Are Never Ever Getting Back Together“ byla nominována v roce 2013 na Nahrávku roku a album v roce 2014 na Album roku. Podobně nezískalo žádné ocenění na předávání cen Country Music Association. Nicméně byla Taylor Swift v pouhých 22 letech oceněna jedinečnou Pinnacle Award za „unikátní“ úspěch a celosvětový přínos country hudbě. V minulosti získal tuto cenu pouze Grath Brook. Její ocenění ji představili Tim McGraw, Faith Hill, Keith Urban, Rascal Flatts, George Strait a Brad Paisley, Mick Jagger, Cary Simon, Julia Roberts, Reese Whitherspoon, Ethel Kennedy a Justin Timberlake. The New York Times považoval udělení ceny za udržení Taylor Swift v žánru: „osobnost country hudby, její tvůrčí motor, jeho velvyslanec v širém světě.“ New Yorker uvedl: „může to být okamžik, kdy Swift dala sbohem žánru, který jí pomohl nasměrovat k nadvládě v popu.“ V roce 2012 vyhrála tři MTV Europe Music Awards, včetně ocenění za Nejlepší zpěvačku a Nejlepší živé vystoupení. Píseň „I Knew You Were Trouble“ vyhrála cenu za Nejlepší ženské video. Na American Music Awards 2012 vyhrála cenu za Nejlepší country zpěvačku a v roce 2013 cenu za Umělce roku.

V Red éře se její milostný život stal intenzivním předmětem sledování v médiích. The Villaga napsal: „Je mladá, může být kontroverně dramatická, dává sama sebe do centra jejích příběhů a samozřejmě, že chodí se spousty slavnými lidmi v relativně krátkém časovém úseku, ale nic z toho není mimořádně vzácné.“ Na slavnostním předávání Zlatých Glóbů, komici Tiny Fey a Amy Poehler zesměšnili její milostný život a doporučili, aby se držela dál od mladých mužů v publiku. Na profilu Vanity Fair byla později požádána, aby se o tomto incidentu vyjádřila: „Docela se mi to líbilo, vy víte, ráda si dělám legraci sama za sebe. Ale pokud chcete nějaké velké odhalení, od roku 2010 jsem chodila přesně s dvěma lidmi.“ Zatímco diskutovali Swift uznale citovala poznámku Madeline Albright: „V pekle je zvláštní místo pro ženy, které nepomáhají jiným ženám“

2014–současnost: 1989

Krátce po vystoupení s The Rolling Stones ze začátku června 2013 uveřejnila Taylor Swift, že začíná pracovat na svém pátém studiovém albu. „Už to začíná, takový pocit neklidu, a ten když začne, obvykle potom následuje skládání. Ráda bych psala dva roky, než nové album dokončím,“ odhalila při rozhovoru v zákulisí hiannon “CMA Music Fest v Nashville. Od té doby všechny podrobnosti držela v tajnosti, až konečně z kraje srpna přes sociální sítě sdílela nejprve několik vodítek a pak oznámila datum a čas živého streamu přes Yahoo – 18. srpna.

13. srpna vystoupila Swift v televizní show Jimmyho Fallona a zároveň si zahrála v jeho skeči Ew!, kde si zahrála šprtku Natalie; v rozhovoru v show se pak Fallon pokusil z Taylor Swift vypáčit nějaké informace ohledně živého streamu přes Yahoo. O dva dny později vešlo do kin filmové sci-fi drama Dárce (The Giver) režiséra Phillipa Noyce, kde si Swift zahrála roli Rosemary. 16. srpna se společně s Jaime King zapojila do tzv. „Ice Bucket Challenge“, internetové výzvy, jež slouží jako sbírka na výzkum léčby nemoci ALS. Vyzvaný člověk má za úkol se polít kbelíkem ledové vody, nechat se při tom natočit a video sdílet přes sociální sítě, při neuposlechnutí musí jako fant zaplatit sto dolarů, které jdou na konto Americké asociace pro boj s touto nemocí. Řada vyzývaných, včetně Taylor Swift a Jaime King, udělá obojí, polije se a zároveň přispěje.

Dne 18. srpna 2014 oznámila Taylor Swift přes Yahoo Live Stream, který byl vysílán z vrcholu newyorské Empire State Building, podrobnosti k připravovanému albu 1989, jež vyjde 27. října 2014. Zároveň představila první singl alba s názvem „Shake It Off“. Podle vlastních slov se při tvorbě alba inspirovala Pop music 80. let, zároveň se jedná o první album, které oficiálně prohlásila za popové. V neděli 24. srpna singl zazpívala poprvé naživo během galavečera MTV Video Music Awards 2014. „Shake It Off“ debutoval na prvním místě Billboard Hot 100 a na 4. pozici UK Singles Chart. Přesně o půlnoci na 14. října odhalila další z písní nového alba s názvem „Out of the Woods“.

Kariéra

Vliv

Jedna z nejstarších hudebních vzpomínek Taylor Swift je zpěv v kostele, její babičky z matčiny strany, Marjorie Finlay (rozenou Moehlenkamp). Ve svém mládí byla Finlay televizní moderátorka v Puerto rice a hrála opery v Thajsku a Singapuru. Jako velmi malému dítěti se Taylor líbily soundtracky z Disney filmů:„Moji rodiče si všimli, že jakmile došli slova, chtěla jsem vytvořit své vlastní.“ Potzději ji rodiče představili umělcům jako jsou James Taylor, Simon & Garfunkel a Deff Leppard. Je velmi vděčná, za důvěru ke své matce, které ji i pomohla, když se připravovala na svou třídní prezentaci. Své matce také připisuje její „fascinaci ve psaní a vyprávění příběhů.“ Swift si oblíbila čtení a psaní poezie a především se věnovala pracím Shel Silverstein a Dr. Seuss. Její nejoblíbenější kniha je To Kill a Mockinbird.

Byla jí představena country hudba „velkých ženských umělkyň 90.let“ jako Shania, Faith, The Dixie Chicks. Taylor přithuje zvuk i vyprávění country hudby. Největší hudební vliv na její tvorbu měla interpretka Shania Twain. Její vzor z dětství Fait Hill se snažila kopírovat: „Všechno co udělala nebo řekla měla v sobě.“ Obdivovala lidově vzdorový postoj Dixie Chicks a jejich schopnst hrát své vlastní melodie. jejich píseň „Cowboy Take Me Away“ se jako první naučila hrát na kytaru.

Poté začacla objevovat hudbu starších country umělců jako Patsy Cline, Loretta Lynn, Fammy Wynette a Dolly Parton.Věřila, že Paron je „úžasný příklad pro každého ženského skladatele.“ k dalším vlivným osobám tradiční country patří Miranda Lambert, Dwight Yoakam, George Strait, Garth Brooks, Kenny Chesney, Rebe McEntire, Alan Jackson, Martina McBridge, LeAnn Rimes, Tim McGraw, Brad Paisley, Ryan Adams, Patty Griffin, Lori McKenna a Bon Iver.

Také byla ovlivněna dalšími umělci, kteří jsou mimo žánr country. Jako dospívající se jí líbili Hanson a Britney Spears. Ještě i v dnešní době má „neochvějnou oddanost“ po Spears. Ve svých středoškolských letech poslouchala kapely jako jsou Dashboard Confessional, Fall Out Boy, The All – American Rejects a Jimmy Eat World. Byla také fanoušek současných ženských písničkářů jako Ingrid Clarkson, Michelle Branch, Pink, Alanis Morissette, Ashlee Simpson, Kelly Clarkson, Tefe Dolson a Avril Lavigne.

Taylor také úzce sledovala hudební doprovod v televizních seriálech O.C. a Chirurgové, s každou staženou písní poté doma vystupovala. Je velký fanoušek hip hopu: „V životním stylu je něco co country a hip hop spojuje.“ Inspiraci čerpala i z katalogů veteránských umělců. Stevie Nickse popisuje jako „hrdinu, který mě inspiroval v mnoho směrech.“ Je posedlá umělci ze 60. let např.: The Shirelless, Doris Troy a The Beach Boy.

Jako vzory po její profesní kariéru jsou Paul McCartney, Bruce Springsteen, Emylou Harris, Kris Kristonfferson a Carly Simon. „Všichni se chopili šance, ale pořád jsou to stejní umělci během celé své kariéry.“ McCartney jako člen The Beatles a sólo umělec dělá na Swift dojem „jako by si v sobě zachoval srdce a mysl… každý hudebník by mohl jen snít o odkazu jako je tento.“ Obdivuje Springsteena: „je tak hudebně stejný po tak dlouhou dobu.“ Když Swift hudebně roste snaží se mít stejný přístup jako Harris: „Není to o slávě, ale o hudbě.“ O Krisoffersonovi říká: „Je to prostě jeden z těch lidí, kteří jsou v tomto oboru několik let, ale nemůžete říci, že je to od nich ohrané.“ Swift je známá pro citlivou, ale velmi silnou povahu.

Lyrická témata a styl

The Guardian v průběhu prvních dvou alb poznamenal: „Tematicky je až fantasticky dobré, pokud jde o dospívající život s nostalgickými tóny a melancholickým stylem.“ New York Magazine poznamenal:„jen málo písničkářů píše tak výslovně velké nahrávky o jejich mladistvém věku. Jediný její předchůdce by mohl být, ze šedesátých let, Brian Wilson, jediný pravý dospívající autor než přišla ona.“ Je také porovnávaná s Janis Ian.

Na jejím druhém albu Fearless se objevují obrazy pohádky. Zkoumala propojení „mezi realitou (lásky) a pohádkou (lásky).“ Její třetí, čtvrté a páté album je více určeno dospělým vztahům. Kromě romantiky a lásky pojednávají některé její písně o vztahu rodič – dítě („The Best Day“, „Never Grow Up“, „Ronan“), přátelství („Fifteen“, „Breathe“, „22“), odcizení („The Outside“, „A Place In This World“, „Tied Together with a Smile“, „Mean“) a kariérní ambice („Change“, „Long Live“. „The Lucky One“).

New Yorker uvedl o jejích písních: „nejsou vratké, mají určiou propracovanost… sentimentální písně jsou oživeny následným rozčarováním.“ Slate konstatoval, že se stavbou písní je Swift: „bez námahy, nadpřirozeně ovládá pop úmluvy. Jen málo skladatelů může stavět lepší mosty než ona.“ The Rolling Stones magazín ji popsal „jako písničkářský učenec, má vrozený dar pro stavbu sloky-refrénu-mostu.“ the Guardian napsal: „tráví tolik času líbáním v dešti, že je zázrak, že ještě nevymyslela nepomokavé boty.“ Časopis American Songwritter popisuje Swift jako „velký skladatel, který píše s bezkonkurenčním a téměř nepřirozeným viděním… dokonce i její nejstarší materiál se vyznačuje tím, že je přemýšlivý, má precizní výběr slov s úmyslnou melodickou stavbou. Nenaleznete jediný líný rým nebo bezcílné ladění.“

Ve své práci používá detaily ze svého života. Když poslouchala hudbu jako dítě, cítila se zmatená: „nedokázala jsem pochopit, když se něco dělo v osobních životech zpěváků a oni to neřešili v jejich hudbě.“ New York Times se domnívá „že důvod existence slečny Swift je napravování chyb.“ Ve svých písních řeší často anonymní zamilovanost ze svých středoškolským let a v poslední době kolegy z řad osobností. John Mayer se podle předpokladů vztahuje na píseň „Dear John“. Tato píseň ho prý ponížila. The Village Voice popsal tento aspekt v její tvorbě „v písních řekne co má na mysli, to je jako mít ctižádostivého profesora a toto ohrožuje správné uznání jejího talentu, který není zpovědnice, ale drama.“ Mnoho médií se domnívá, že mediální kontrola nad jejím rozhodnutím používat autobiografické detaily je nemravné, neboť se nezeptala svých bývalých partnerů. Zpěvačka sama prohlásila, že všechny písničky nejsou skutečné a často jsou založené na pozorování. Kromě své melodie se konkrétně snaží nemluvit o předmětech nebo osobách v písních, protože jsou to skuteční lidé: „Snažíte se nahlédnout, aniž byste někoho ponižovali.“

Zpěv a hudební styl

Její hudby obsahuje prvky popu, country, pop-country a pop-rocku. Popisovala se jako country umělec, ale od alba 1989 přechází na čistý pop. V budoucnu však Swif zamýšlí napsat další country alba. 

Skupina The Rolling Stones tvrdí „ že by mohla hrát na country stanici, ale je jedna z mála originálních rockových hvězd, které jsme v těchto dnech dostali.“ The New York Times konstatuje: „od slečny Swift není mnoho hudby, která by se dala považovat za country, občas si pohrává s banjem, na jevišti občas nosí kovbojské boty má oslnivou kytaru, ale je tu něco v čem je v Nashvillu unikátní- půvab a velmi zranitelný přednes.Swift je považována za tradiční pop-country jen proto, že psala vypravěčské písně s melodickou jasností a dramatickým tvarem, a proto je v Nashvillu nutností v obchodě.“

Její vlastní definice country hudby „je to vlastně docela jednoduché. to je když někdo zpívá o svém životě o tom jak vyrůstal na farmě, zamiloval se a jeho děti vyrůstali na stejné farmě. Někteří lidé, když jsou smutní zpívají o tom jak jdou pít do baru whisky. Já píši písničky o tom, že nedokážu přijít na princip vztahu a jak jsem fascinovaná láskou.“

Její hlas je popisován jako „sladký“, ale jemný. Je dost ovlivněn maskou, jak suveréně se stala zpěvačkou, snižuje se obvyklým způsobem na linii, kdy se plachá dívka snaží mluvit tvrdě. Formulace jejího hlasu byla dříve nijaká a zmatená, ale to se změnilo, teď zní tence a napjatě často zabloudí na rozhraní, které přivádí lidi k šílenství. Naučila se jak mají znít slova, které má na mysli.

Naživo zní nejlépe, ale nemá takový rozsah jako Christina Aguilera nebo Carrie Underwood. Její živý zpěv byl popsán jako plachý, tenký a někdy vratkavý. Každopádně Swift získala pochvalu za odmítnutí automatického upravení jejího hlasu.

Swift se spíše charakterizuje jako skladatel „píši písničky a můj hlas je prostě jen způsob jak především vyjádřit celé texty.“ Její manažer Scott Borchetta připustil, že není nejlepší technický zpěvák. Její pěvecká prezentace je něco co se jí týká, a proto již hodně pracuje na zlepšení. V roce 2010 bylo oznámeno, že i nadále bude chodit na hodiny zpěvu.

Swift se cítí nervózní pouze u provedení „pokud si není jistá co si o ní publikum myslí, jako třeba na předávání cen.“

Veřejná image

Skoro vždy nosí červenou rtěnku.

Silně ambiciózní člověk, kterému by se dařilo bez ohledu na své povolání. Magazím Vogue v roce popsal její osobnost jako „chytrá a zábavná a občas vyloženě nemravná.” Grantland ji popsal jako„ňoumu” a „otevřeně nervózní takovým způsobem, který byste neviděli u country princezen jako Faith Hill nebo Carie Underwood. Povahově se podobá Dianě Keaton v romantické komedii Annie Hall: připravena v každé chvíli přímo dychtivě potěšit, nervózní, příliš laskavá, nabitá energií.

Při podpoře alba 1989, Swift začala využívat sociální sítě k přímé komunikaci s fanoušky a na vystoupení ve videu k písni „Shake It Off” pozvala 100 svých fanoušků. Swift osobně posílala vánoční dárky fanouškům a zvala je k sobě domů, kde společně trávili čas. Říká že se svými fanoušky má „nejdelší a nejlepší vztah, který kdy měla” a velice často se o nich zmiňuje na slavnostních předávání cen. Je známá, že často najde fanoušky ze sociálních sítí. Se svými fanoušky se převážně spojuje na sociálních sítích, které představuje Instagram a převážně Tumblr – a to i během slavnostním předávání cen. 

V prvních letech své kariéry se Swift podepisovala vzhledem, který sestával z letních šatů a kovbojských bot. Tento módní styl kopíruje mnoho mladých fanoušků, kteří navštěují její koncerty. Na slavnostních událostech se stala známá pro „jiskřivé, korálkové šaty.” Její přirozeně kudrnatý účes byl napodobovám fanoušky a Swift poznamenala: „vzpomínám si jak jsem si rovnala vlasy, protože jsem chtěla být jako všichni ostatní a nyní všichni tento účes napodobují. Je to zábavné.” V roce 2011 byla časopisem Vogue požádána, aby si ostřihala ofinu na titulní stránku magazínu. V roce 2014 si vlasy nechala zkrátit a dnes často nosí vlasy narovnané. V roce 2011 byla jmenována magazínem Vogue ikonou amerického stylu. Byla jmenována nejlépe oblékanou ženou za rok 2014.

Vliv a uznání

Její tvorba obdržela pochvalu od zkušených umělců. Bill Withers říká: „ Ona je chytrá, jako písničkář mohu ocenit její důvtip. Zaslouží si všechny její úspěchy.” Neil Young ji popisuje jako „velkého skladatele”: „Mám rád Taylor Swift. Rád ji poslouchám. Rád sleduji jak reaguje na všechny útoky. Mám rád způsob jak sebe definuje.” Stephen Skills obhajují její styl psaní: „ To je to co děláte když jste písničkář … nosíte své srdce na rukávě a pak o tom napíšete.”

James Taylor, který hrál se Swift dvakrát říká že: „prostě jsme si padli to oka, její přítomnost na jevišti je ohromná.” Elvis Costello poznamenal: „ Myslím si že je docela zajímavá. Můžete u ní vidět jistou míru sebeovládání a tím jsem fascinován.” Judy Collins poukazuje na Swift jako na příklad současné hvězdy, která pokračuje na linii nezávisle smýšlejícího umělce.

S ohledem na Swift Kristoffenon tvrdí: „naprosto mě ohromila. Pro mě je úžasné, jak někdo tak mladý píše tak skvělé písně. Přes sebou má úžasnou kariéru.” Janis Ian konstatoval že „Swift změnila pro dívky tvář hudby skládánáním písní a hraní na kytaru … tam je ta pravost.” Nicks věří, že Swift : „píše písně jako Neil Diamon a Elton John, které nutí celý svět zpívat.”

John Bon Jovi ji popisuje jako „ skutečně řešení v každém směru, tvaru a formě. Ona je písničkářka, zpěvačka a krásná dívka.” Parton je „extrémně ohromen Swift, zejměna jejím skládání písní … opravdu jsem ohromen hlobkom jejich písní, má vlastnosti, které budou trvat dlouho.” Etheridge poznamenává: „Miluji její duši, její odvahu. Myslím si, že bude překvapovat lidi a bude tu velmi dlouho.”

Swift také přijala chválu od současných písničkářů. Stoupencem její brzké kariéry byl John Mayer: „ Mohli byste ji přemístit časem do jakékoliv hudební éry a ona by stejně měla hit.” Chválu také získala chválu od Drake, Tegan a Sara, Grimes, Kesha, Katy Perry, Kelly Clarkson a Lady Gaga.

Ryan Adams ji popsal jako jednu z „nejvíce úžasných písničářů, které jsem kdy viděl. Seděl jsem s ní v místnosti a slyšel jsem píseň, kterou na místě napsala a bylo to neuvěřitelné. Byla to čistá alchymie.” Kathleen Hanna je „úplně na Taylor Swift. Myslím si, že má super chytré texty a jsem ráda že si píše vlastní hudbu.” Shirley Manson poznamenala: „je mimořídně talentovaná na psaní písní … vytáhla své vlastní dveře a šla přímo skrze ně. Měli bychom tleskat pro její vzpírání s sytému. To je to co umělci mají dělat.” Lena Duhman hvězda HBO televizního seriálu Girls, popsala swift jako: „ umělecky spřízněná duše.”

Podpora alb

Když podporovala své debutovq album, objevila se jako model pro l.e.i. jeans a tvář kampaně Verizon Wireless’ Mobile Music. V éře Fearless zahájila sortiment letních šatů l.e.i. ve Wal – Mart a navrhla pohledy a panenky Jakks Pacific. Stala se stoupencem týmu Nashville Predators a tváří Sony Cyber – digitální fotoaparáty. Vystupovala v reklamě na Band Hero videohry. V éře Speak Now vydala speciálné edici svého alba prostřednictvím Targetu. Stala se tváří CoverGirl a na trh vypustila parfémy Elizabeth Arden, Wonderstruck a Wonderstruck Enchanted.

Při podpoře čtvrtého alba Red, Swift nabídla exkluzivní album pomocí Target, Papa John’s Pizza a Walgreens. Stala se tváří Diet Coke a tenisek Keds. Vydala její třetí parfém Elizabeth Arden s názvem Taylor by Taylor Swift. Pokračovala ve spolupráci s Sony Electroncs a American Greeting. V průběhu Red tour spolupracuje s řadou firem jako Air Asia a Qantas, které působili jako oficiální aerolinky na australské a asijské čási turné, zatímco Cornetto sponzoroval asijskou část turné. Album 1989 bylo podporováno pomocí Subway, Keds. Target a Diet Coke. V roce 2014 vydala její čtvrtý parfém Incredible Things.

Herecká kariéra

Swift měla svůj herecký debut v roce 2009 v epizodě Kriminálky Las Vegas, kde hrála vzpurnou dospívající dívku. The New Yorl Times poznamenal, že postava nechala Swift být „trochu zlobivou a zároveň věrohodnou.” Později v tomto roce Swift hostila a vystupovala jako hudební host v epizodě Saturday Night Live. Entertaiment Weekly popsal, že byla „v této sezoně SNL nejlepší host” dokázala, že je „obdivuhodně schopná v širokém spektru rolí.”

Swift první debut ve filmu byl v celovečerním filmu Na sv. Valentýna. Komedie, kde hrála naivní přítelkyni středoškolského atleta. Tisk hodnotil její vystoupení většinou kladně, The Los Angeles Times: „opravdový komický potenciál”, San Francisco Chronicle:„velmi legrační”, Time: „spíše roztomilá”, Daily News: „bolestně neohrabaný”. V roce 2012 namluvila Swift postavu Aundrey v animovaném filmu The Lorax. V roce 2013 natočila krátkou scénu v komedii New Girl. V roce 2014 hrála vedlejší roli ve filmu Dárce.

Filantropie

Swift filantropické snahy byly uznány cenou od organizace Do Something, fondu The Giving Back a Tennessee Disaster Services. V roce 2012 představila Michelle Obama Swift s cenou The Big Help Award za její „oddanost pomáhat druhým” a „prostřednictvím činnosti insirovat druhé”. Ve stejném roce Kerry Kennedy, z centra Roberta F. Kennedyho pro spravedlnost a lidská práva, představil Swift s Ripple of Hope Award, za její „oddanost pomáhat v tak mladém věku … Taylor je ten typ ženy, který bychom chtěli mít za dcery.”

Swift je zastáncem uměleckého vzdělání. V roce 2010 darovala 75 000 $ nashvillské střední škole Hendersonville na pomoc rekonstrukce osvětlení a zvukového vybavení školního hlediště. V roce 2012 se zavázala 4 miliony $ financovat stavbu nového vzdělávacího centra v Country Music Hall of Fame a muzea v Nashvillu. Budova s 7 500 m2 se otevřela v roce 2014 a bude novými programy a workshopy podporovat dospívající a seniory. Prostor se skládá ze tří učeben a výstavními prostory a budovy s interaktivními aktivity jako hudební dětskou zoo a prostor ve třídě, kde jo možné tvořit koncertní plakáty a jiné umělecké projekty. Úředníci muzea pojmenovali centrum na Taylor Swift vzdělávací centrum a zpěvačka je zapojena v poradní radě. V roce 2012 Swift spolupracuje s půjčovnou učebnic Chegg a daruje 60 000 $ pro hudební části 6 amerických vysokých škol. V roce 2013 Swift daruje 100 000 $ nashvillské symfonii.

Swift podporuje dětskou gramotnost. V roce 2009 darovala 250 000 $ různým školám po celé zemi, které buď navštěvovala nebo s nimy měla jiné vztahy. Peníze byly použity na nákup knih, financovaly vzdělávací programy a pomohly s platy učitelů. V roce 2010 vystupovala ve v živém vysíláním, které bylo promítáno pouze pro školy v USA, společně oslavili kampaň Scholastic Read Every Day. V roce 2011 swift darovala 6 000 učebnic knihovně Reading Public Library v Pensylvánii. V roce 2012 darovala 14 000 knih knihovně Nashvill Public Library v Tennessee. Většina knih se zařadila do oběhu, zbytek byl určen pro děti z rodin s nízkými příjmy, předškolních zařízení a školek. V roce 2012 spolu-předsedala kampani Across America a podporovala děti k četbě. V roce 2012 Swift podporovala četbu v druhém živém webcastu „power of reading” vysílaném přímo do třid v USA. V roce 2013 darovala 2 000 knih, prostřednictvím iniciativy The Reach Out, na program rané čtenářské gramotnosti Reading Hospital Child Health Center.V roce 2014 se objevila v kampani RED a podílela se na dalším Scholastic webcastu, vysílaného do tříd v USA. V roce 2014 věnovala celý výnos písně „Welcome to New York” newyorským státním školám.

Během své kariéry daruje Swift peníze na pomoc obětem přírodních katastrof. V roce 2008, darovala výnosy z prodeje jejího zboží na Country Music Festivalu na fond katastrof Červeného kříže.Později v tomto roce darovala 100 000 $ Červenému kříži na pomoc obětem povodní v Iowě roku 2008. V roce 2009 podpořila Victorian Appeal, když se zapojila do sestavy na koncertě v Sydney – Sound Relief concert. Finanční přínos měl být udajně nejvyšší od jakéhokoliv umělce darovaném australskému Červenému kříži. V roce 2012 se zúčastnila Hope for Haiti telethon, kde vystupovala o odpověděla na telefoní hovory diváků, kteří chtěli darovat peníze. Swift také nahrála píseň na album Naděje pro Haity. V reakci na květnové povedně 2010 v Tennessee, darovala 500 000 $ během telefoního rozhovoru pro WSMV. Později v roce 2010 darovala 100 000 $ na hřistě v Hendersonville, které bylo poškozeno záplavovou vodou. V roce 2011 darovala všechem výdělek 750 000 $ z posledního koncertu Speak Now, na oběti nedávných tornád v USA. Darovala 250000$ na charitu, alabamského fotbalového trenéra, Nicks Kids na pomoc odstranění škod způspbené tornády.

Swift se staví proti diskriminaci LGBT. Po vraždě Larry King v roce 2008 nahrála vzdělávací network PSA v boji proti trestné činnosti z nenávisti. Při prvním výročí smrti Larry Kig Swift řekla magazínu Seventeen, že její rodiče ji naučili: „nikdy nesoudit ostatní podle toho co milují, jaké jsou rasy nebo jaké mají vyznání.” V roce 2011 se hudební video k písni „Mean” zabývalo šikanou na středních školách. Video bylo později nominováno na MTV VMA cenu za sociální aktivity. The New York Times napsal, že věří Swif, která je součástí „nové vlny mladých žen, které poskytují nový zvuk pro generaci homosexuálních fanoušků s vyrovnáním jejich identity v době matoucích zpráv dnešní kultury.”

Zpěvačka jedná s řadou charitativních organizací, které poskytujé služby pro nemocné děti. V roce 2008 darovala růžový Chevy pick-up pro Victory Junction Gang Camp, truck se používá k přepravě dětí z letiště do tábora. V roce 2011 darovala Swift , jako vítěz Entertainer of the Year od Academy of Country Music, 25 000 dolarů nemocnici St. Jude Research v Tennessee. Tato částka byla předen dohodnuta s Academy. V roce 2012 se zúčastnila Stand Up to cancer, kde vystupovala s písní „Ronan”, jako vzpomínku na čtyřletého chlapce, který zemřel na rakovinu. Píseň se poté dala digitálně stahovat a celý její výtěžek byl věnovám charitativním organizacím spojených s rakovinou. V roce 2014 věnovala 100 000 dolarů nadaci pro výzkum rakoviny a 50 000 dolarů dětské nemocnici v Philadelphii. Swift se setkává s mnoha nemocnými fanoušky pomocí nadace Make – A -Wish. Také vykonává soukromé návštěvy např. v nemocnici St. Jude Childrens Research, zdravotní centrum Reed Army, dům Ronalda McDonalda, zdravotní centrum Cedars – Sinai a dětskou nemocnici – zdravotní centrum a dětskou nemocnici Vanderbitt.

Swift vyzývá mladé lidi k dobrovolné činnosti ve své místní komunitě jako součást světového dne mládeže. V roce 2007 zahájila kampaň na ochranu dětí před on-line nebezpečím ve spolupráci s policejní asociací náčelníků v Tennessee. V roce 2007 podporovala Allstate kampaň, kterí propaguje bezpečnou jízdu pro mladé lidi. V roce 2010 vystupovala v kampani Got Milk?. Velký počet věcí věnovala mnoho charitativním organizacím jako: nadace proti AIDS Eltona Johna, Habitat for Humanity, MusiCares a Feeding America. Také vystupovala na mnoho benefičních koncertech.

Osobní život

Rodina

Pro své rodiče Swift koupila vilu v Belle Meade v Tennessee. Její mladší bratr Austin je studentem University of Notre Dame a vystupuje ve školní divadelní tvorbě. V prosinci 2014 byla její matce diagnostikována rakovina.

Bydliště

Hlavní místo pobytu Swift je penthouse ve čtvrti Tribeca v New Yorku. Svůj čas také tráví v tří-pokojovém domě v Beverly Hills v Kalifornii a v penthouse v Nashvillu. Také vlastní osmi-pokojový pobřežní dům na Rhode Island.

Majetek

Podle seznamu Celebrity 100 vydávaným každoročně v květnu časopisem Forbes si Swift v roce 2009 vydělala $18 milionů, v roce 2010 $45 milionů, v roce 2011 $45 milionů, v roce 2012 $57 milionů, v roce 2013 $55 milionů a v roce 2014 $64 milionů.

Vztahy

Swift chodila s hudebníkem Joem Jonasem od července do října 2008, hercem Taylorem Lautnerem od října do prosince 2009. Romanticky byla spojována s hudebníkem Johnem Mayerem od konce roku 2009 do začátku roku 2010. Chodila s hercem Jakem Gyllenhalem od října do prosince 2010, po jejich rozchodu byli společně viděni v lednu a únoru 2011. Od července do září 2012 chodila s politickým dědicem Conorem Kennedym a od října do ledna 2013 chodila se zpěvákem Harry Stylesem.

V roce 2013 a 2014 Swift s nikým nechodila s odvoláním na neochotu řešit další mediální pozornost. „Mám takový pocit, že kdybych teď otevřela moji mysl lásce, tak by to nebylo dobré pro moji hudební kariéru.“ Všeobecně se hlásí, že Swift začala chodit se skladatelem a hudebním producentem Calvinem Harrisem od 6. března 2015.

Politika

Během prezidentské kampaně v roce 2008, Swift podporovala kampaň Every Woman Counts, jejímž cílem bylo zapojení žen do politického procesu a byla jednou z mnoha hvězd, které nahrály veřejnou zprávu pro kampaň For Your Country. Uvedla: „Nemyslím si, že moje práce je pokoušet se ovlivňovat lidi, jak by měli hlasovat.“ Po inauguraci [zdroj?] prezidenta Obamy sdělila magazínu Rolling Stone, že podporovala prezidenta: „Nikdy co jsem naživu jsem neviděla tuto zemi tak šťastnou o politickém rozhodnutí. Jsem tak ráda, že tohle byla moje první volba.“

V roce 2010 se bývalý prezident USA George H. W. Bush zúčastnil televizního speciálu v Kennebunkport, Maine, kde vystupovala i Swift. Později popsal Swift jako „nezkaženou” a velmi milou. V roce 2012 byla Swift udělena cena Kids Choice za uznání v její charitativní práci z rukou Michelle Obama, která ji popisovala jako někoho, kdo „se vznesl na vrchol hudebního průmyslu, ale stále je nohama na zemi, někoho, kdo překonal všechna očekávání, kterých může 22letý dosáhnout.“ První dáma později popsala Swift jako „vzor“. V roce 2012 Swift v rozhovoru poznamenala, že i když se sebe snaží udržet „vzdělanou a informovanou jak je možné“, tak nemluví „o politice, protože by to mohlo ovlivnit lidi.“ Mluvila o svém zájmu v americké historii a čte knihy o Abrahamu Lincolnovi, Johnu Adamsovi, Founding Fathers a Ellis Island. Swift trávila nějaký čas s rodinou Kennedyů a mluvila o svém obdivu k Ethel Kennedy.

Ceny a vyznamenání

Swift obdržela mnoho cen a vyznamenání, které zahrnují 10 cen Grammy, 16 American Music Awards, 11 cen Country Music Association, 8 cen Academy of Country Music, 34 Billboard Music Awards a 1 Brit Award. Jako písničkářka byla vyznamenána od Nashvill Songwriters Association a Songwriters Hall of Fame. 

Na začátku roku 2015 Swift prodala přes 40 milionů alb a 130 milionů stažených kopií a byla jedním z 5 umělců s nejvyššími digitálními prodeji po celém světě. Každé z 5 studiových alb, které Swift vydala, se prodalo přes 4 miliony kopií v USA: Taylor Swift (5,5 mil), Fearless (6,9 mil), Speak Now (4,5 mil), Red (4,1 mil) a 1989 (4 mil)

Diskografie

Podrobnější informace naleznete v článku Diskografie Taylor Swift.

Studiová alba

 • Taylor Swift (2006)
 • Fearless (2008)
 • Speak Now (2010)
 • Red (2012)
 • 1989 (2014)
 • Reputation (2017)

EP

 • Sounds of the Season: The Taylor Swift Holiday Collection (2007)
 • Beautiful Eyes (2008)

Živá alba

 • Connect Set
 • iTunes Live from SoHo
 • Speak Now: World Tour Live

Video-alba

 • CMT Crossroads: Taylor Swift & Def Leppard(2008)

Soundtracky k filmům[

 • Hunger Games: Taylor Swift & The Civil Wars – Safe and Sound (2011)
 • Hunger Games: Taylor Swift – Eyes Open(2011)
 • Navždy spolu (The Vow): Taylor Swift – Enchanted
 • Padesát odstínů temnoty (Fifty Shades Darker): Taylor Swift feat. ZAYN – I Don’t Wanna Live Forever (2017)

Filmografie

Rok Film Role Poznámky
2009 Jonas Brothers: The 3D Koncert Samu sebe Miniaturní role
Kriminálka Las Vegas Haley Jones Epizoda „Turn, Turn, Turn“
Hannah Montana: The Movie Samu sebe Miniaturní role
Saturday Night Live Samu sebe Uvaděčka/Hudební host
2010 Na svatého Valentýna Felicia Herecký debut ve filmu
2012 Dr. Seuss´ The Lorax Audrey Tuto postavu Taylor namluvila
2014 Dárce (The Giver) Rosemary Vedlejší postava

Taylor Swift

1: Diskografie Taylor Swift

2: Fearless (album, Taylor Swift)

3: 1989 (album, Taylor Swift)

4: Red (album, Taylor Swift)

5: Taylor Swift (album)

6: Reputation

7: Swift (rozcestník)

8: Mine

9: Back to December

10: MTV Europe Music Awards 2012

11: Taylor Lautner

12: Max Martin

13: Eponymní album

14: Speak Now

15: Billboard Music Awards 2015

16: Billboard Music Award

17: Fearless

18: Burnin’ Up Tour

19: Single Ladies (Put a Ring on It)

20: Teen Choice Awards 2012

21: American Music Awards 2015

22: Country

23: Taylor

24: Red

25: Teen Choice Awards 2011

26: Ryan Tedder

27: 25. ročník udílení Nickelodeon Kids’ Choice Awards

28: Billboard Music Awards 2016

29: MTV Europe Music Awards 2017

30: Republic Records

31: 26. ročník udílení Nickelodeon Kids’ Choice Awards

32: John Krovoza

33: Teen Choice Awards 2013

34: 23. ročník udílení Nickelodeon Kids’ Choice Awards

35: Owen Pallett

36: Megan Nicole

37: 24. ročník udílení Nickelodeon Kids’ Choice Awards

38: Billboard Hot 100

39: Ed Sheeran

40: Serayah McNeill

41: Joey King

42: Rónán

43: 39. ročník People’s Choice Awards

44: Hope for Haiti Now

45: Zach Gilford

46: MTV Europe Music Awards 2013

47: Songwriters Hall of Fame

48: Padesát odstínů temnoty (film)

49: Hannah Montana: The Movie (soundtrack)

Taylor Swift

Taylor Alison Swift (* 13. prosince 1989) je americká zpěvačka, textařka a skladatelka. Vyrůstala ve Wyomissing v Pensylvánii a ve čtrnácti se přestěhovala do Nashville v Tennessee, kde začala svou hudební kariéru jako country popová zpěvačka. Podepsala smlouvu s nezávislým vydavatelstvím Big Machine Records a stala se nejmladší písničkářkou, která kdy byla najata vydavatelstvím Sony/ATV Music Publishing. Již po vydání svého prvního eponymního alba (Taylor Swift) v roce 2006 se stala hvězdou country hudby. Třetí singl „Our Song“ z ní udělal nejmladší zpěvačku, která bez cizí pomoci napsala a vydala píseň, která se umístila na prvním místě žebříčku Billboard Hot Country Songs. Dostala nominaci na cenu Grammy v kategorii Best New Artist (Nejlepší nový umělec) v roce 2008.

1: Diskografie Taylor Swift

Toto je diskografie americké zpěvačky Taylor Swift.Do roku 2013 celosvětově prodalo přes 26 milionů alb. V USA prodala 22 milionů kusů alb a zaznamenala 51,1 milionů digitálních prodejů svých alb a písní.AlbaStudiová albaKoncertní albaExtended playVideo alba2009: CMT Crossroads: Taylor Swift and Def Leppard2011: Taylor Swift: Journey to FearlessSinglySolo singlyDuetyPropagační singlyDalší písně v hitparádáchPísně, které se umístily v žebříčku Billboard Hot 100, ale nešlo o singly.Fearless:„The Way I Loved You“ (72. příčka)„Forever & Always“ (34.)„Jump Then Fall“ (10.)„Untouchable“ (19.)„Come in with the Rain“ (30.)„Superstar“ (26.)„The Other Side of the Door“ (22.)Speak Now:„Dear John“ (54. příčka)„Never Grow Up“ (84.)„Enchanted“ (75.)„Better Than Revenge“ (56.)„Innocent“ (27.)„Haunted“ (63.)„Last Kiss“ (71.)„Long Live“ (85.)„If This Was a Movie“ (10.)„Superman“ (26.)Red:„I Almost Do“ (65.)„All Too Well“ (80.)„Stay Stay Stay“ (91.)„The Moment I Knew“ (64.)

2: Fearless (album, Taylor Swift)

Fearless je druhé studiové album americké country-popové zpěvačky Taylor Swift. Bylo vydáno 11. listopadu 2008 u Big Machine Records. Album debutovalo v americké Billboard 200, prodalo se 592 304 kopií v prvním týdnu a stalo se nejlépe prodávaným albem ženské zpěvačky v roce 2008 za první týden. CD Fearless se jako prvnímu podařilo překonat hranici 1 000 000 prodaných kopií v roce 2009, 1 500 000 prodaných kopií od 1. ledna. Album mělo čtyři hity v Top 10 – „Change“ (10.), „Love Story“ (4.), „Fearless“ (9.) a „You Belong With Me“ (2.). Album mělo také šest hitů v Top 20, k výše zmíněným se přidali „You’re Not Sorry“ (11.) a „White Horse“ (13.). Oficiální vedoucí singl se stal největším hitem kariéry Swiftové, užívající domácí i celosvětový úspěch. Album se v žebříčku Billboard 200 udrželo na prvním místě jedenáct týdnů.

3: 1989 (album, Taylor Swift)

1989 je páté studiové album americké country popové zpěvačky Taylor Swift, jež vyšlo 27. října 2014. Jedná se o její první ryze popový kus, inspirovaný hlavně popmusic osmdesátých let minulého století. Deska tak dokončila přerod country folkové zpěvačky, který započal již některými hity předcházejícího alba Red, v pop idol. Změnu stylu nastínil hned první vydaný singl alba „Shake It Off“, jenž byl představen společně při uveřejnění informací ohledně alba dne 18. srpna 2014 a hned následující týden debutoval na čele amerického žebříčku Billboard Hot 100.

4: Red (album, Taylor Swift)

Red je čtvrté studiové album americké zpěvačky Taylor Swift. Album bylo nahráno u společnosti Big Machine Records a vydáno 22. října 2012. Z alba pochází singly “We Are Never Ever Getting Back Together” a “Begin Again”.

5: Taylor Swift (album)

Taylor Swift je debutové album stejnojmenné zpěvačky. Album vyšlo 24. října 2006.Seznam písní Tim McGraw – 3:54Picture to Burn – 2:57Teardrops on My Guitar – 3:37A Place in This World – 3:24Cold as You – 4:03The Outside – 3:31Tied Together with a Smile – 4:13Stay Beautiful – 4:00Mary’s Song (Oh My My My) – 4:06Should’ve Said No – 3:37Our Song – 3:24Deluxe ediceTim McGraw – 3:54Picture to Burn – 2:57Teardrops on My Guitar – 3:37A Place in This World – 3:24Cold as You – 4:03The Outside – 3:31Tied Together with a Smile – 4:13Stay Beautiful – 4:00Mary’s Song (Oh My My My) – 4:06Should’ve Said No – 3:37Our Song – 3:24I’m Only Me When I’m with You – 3:35Invisible – 3:25A Perfectly Good Heart – 3:42

6: Reputation

Reputation je šesté studiové album americké zpěvačky Taylor Swift. Vyšlo dne 10. listopadu roku 2017. Vydání alba bylo oznámeno 23. srpna toho roku, kdy byl rovněž zveřejněn jeho obal. Jde o zpěvaččinu první desku od roku 2014, kdy vyšla nahrávka 1989. Do té doby její alba vycházela s dvouletými rozestupy. Na nahrávce „End Game“ se kromě Taylor Swift objevili i Ed Sheeran a rapper Future.

7: Swift (rozcestník)

Slovo Swift (v angličtině znamená rychlý, hbitý, čilý) může mít několik významů:Lidé Swift – americký rapper a člen skupiny D12David Swift (* 1933) – britský herecJonathan Swift (1667–1745) – irský spisovatelLewis A. Swift (1820–1913) – americký astronomEdward D. Swift (* 1871) – americký astronom, syn L. A. SwiftaTodd Swift (* 1966) – kanadský básníkTaylor Swift – americká zpěvačkaDalší užití SWIFT – společnost pro celosvětovou mezibankovní finanční komunikaciSwift (kráter na Deimosu)Swift (kráter na Měsíci)Swift (programovací jazyk) – programovací jazyk vyvinutý společností AppleSWIFT (projekční systém) – systém informační a reklamní projekce ve stanicích pražského metra za kolejí proti nástupišti, zrušený v lednu 2008Swift (webový prohlížeč) – webový prohlížeč pro Windows založený na WebKituSuzuki Swift – typ osobního automobiluOperace Swift – vojenská akce během války ve VietnamuSupermarine Swift – britský proudový stíhací letoun první poloviny 50. let 20. století

8: Mine

„Mine“ je píseň americké country-popové zpěvačky-skladatelky Taylor Swift. Píseň pochází z jejího třetího studiového alba Speak Now. Produkce se ujali producent Nathan Chapman a Taylor Swift.

9: Back to December

„Back to December“ je píseň americké country-popové zpěvačky-skladatelky Taylor Swift. Píseň pochází z jejího třetího studiového alba Speak Now. Produkce se ujal producent Nathan Chapman a Taylor Swift.

10: MTV Europe Music Awards 2012

MTV EMA 2012 (také známý jako MTV Europe Music Awards) se konali 11. listopadu 2012 ve Frankfurtu v Německu a moderátorkou večera byla Heidi Klum. Bylo to celkem již po páté, co EMA hostí v Německu a podruhé, kdy hostující město je Frankfurt. Dne 17. září 2012, byly zveřejněny nominace. Rihanna získala šest nominací, a Taylor Swift pět nominací.

11: Taylor Lautner

Taylor Lautner (* 11. února 1992, Grand Rapids, Michigan, Spojené státy americké) je americký herec, který se nejvíce proslavil rolí Jacoba Blacka ve filmové sérii Stmívání.Osobní životNarodil se Deborah a Danieli Lautnerovým. Když mu bylo 6 let, začal se věnovat karate. Už v 8 letech reprezentoval svou zemi a vyhrál tři zlaté medaile. Karate studoval na Fabianově škole karate. Pak ho trénoval Mike Chat.

12: Max Martin

Max Martin, rodným jménem Martin Karl Sandberg (* 26. února 1971, Stockholm) je švédský skladatel populární hudby, hudební producent a zpěvák. Napsal hity pro Backstreet Boys (I Want It That Way), Britney Spears (…Baby One More Time), Bon Jovi (It’s My Life), Katy Perry (I Kissed a Girl), Avril Lavigne (What the Hell, Smile, Wish You Were Here), Pink (So What), Maroon 5 (One More Night), Taylor Swift (We Are Never Ever Getting Back Together, Shake It Off, Blank Space, Bad Blood), Westlife, Céline Dion, Kelly Clarkson, Christinu Aguilera, The Veronicas, Jennifer Lopez, Ellie Goulding, Adele či ‘N Sync. Měl 22 písní v hitparádě Billboard Hot 100. Získal tři ceny Grammy (2015 – producent roku, 2016 – nejlepší popové album a album roku, v obou případech šlo o album 1989 od Taylor Swift).

13: Eponymní album

Eponymní album (také stejnojmenné album) je hudební album interpreta pojmenované pouze názvem této skupiny či jménem hudebníka. Často jím je první (tzv. debutové) album. Příkladem eponymního alba, které nebylo vydáno jako první, je například album Genesis od skupiny Genesis; to bylo jejich v pořadí dvanácté studiové album.

14: Speak Now

Speak Now je třetí album americké country zpěvačky a textařky Taylor Swift. Bylo vydáno 25. října 2010 společností Big Machine Records. Album se připravovalo od roku 2008 do roku 2010 s pomocí Swift a Nathana Chapmana. Všechny písně na albu napsala zpěvačka sama. Na albu je styl popu a také lyrická témata týkající se lásky, romantiky a zlomeného srdce. Album je inspirováno zpěvaččiným životem, písničky popisují její zkušenosti.

15: Billboard Music Awards 2015

Předávání cen Billboard Music Awards 2015 se konalo 17. května 2015 v MGM Grand Garden Arena v Las Vegas. Ceremoniál byl vysílán stanicí ABC. Moderování se ujali Ludacris a Chrissy Teigen.

16: Billboard Music Award

Billboard Music Award je ocenění předáváné americkým hudebním magazínem Billboard. Ceny se předávaly od roku 1989 do roku 2007. Poté se znovu začaly předávat v roce 2011.ProcesNa rozdíl od cen jako Grammy, které určují nominace podle počtů hlasů od National Academy of Recording Arts and Sciences, jsou nominace na Billboard Music Award založeny na žebříčku, počtu stažení a celkové hratelnosti v rádiích.

17: Fearless

Fearless může být:Fearless (album, Taylor Swift) − album zpěvačky Taylor Swift z roku 2008Fearless (album, Family) − album skupiny Family z roku 1971Fearless Records − americké hudební vydavatelství

18: Burnin’ Up Tour

Burnin ‘Up Tour je pátým koncertním turné Jonas Brothers. Toto turné mělo podpořit jejich třetí album A Little Bit Longer. Toto turné mělo také podporovat originální film od Disney, Camp Rock, ve kterém Jonas Brothers hráli. Turné ale bylo také použito na podporu hudby Demi Lovato. Turné začalo 4. července 2008. 3D koncertní film s názvem Jonas Brothers: The 3D Concert Experience vyšel 27. února 2009. Koncertní album vyšlo 24. února 2009. Avril Lavigne, Demi Lovato, The Veronicas, Robert Schwartzman z kapely Rooney a country hvězda Taylor Swift zde vystupovali jako hostující umělci na několika termínech turné a Honor Society zahájili a vystupovali jako host v Portoriku 22. března 2009. Taylor Swift vystupovala se svou písní “Should’ve Said No,” jako duet s Jonas Brothers. Turné celkem vyšla na 41 milionů dolarů, za 48 vystoupení.

19: Single Ladies (Put a Ring on It)

Single Ladies (Put a Ring on It) je píseň americké zpěvačky Beyoncé Knowles z jejího třetího alba I Am… Sasha Fierce. Píseň byla vydána 12. října 2008 jako pilotní singl. Producent The-Dream začal píseň tvořit po tajné svatbě Beyoncé a jejího manžela Jay-Z v dubnu 2008. Producenta inspirovaly problémy mužů, kteří se neradi žení. Zpěvačka později pro magazine Billboard řekla, že námět písně se jí líbí, jelikož je to problém, který každý den řeší mnoho žen.

20: Teen Choice Awards 2012

Teen Choice Awards 2012 byly udělovány 22. července 2012 a vysílaly se na televizním kanálu Fox. Moderátory pro letošní rok se stali Demi Lovato a Kevin McHale. Ceny slavily největší úspěchy uplynulého roku v hudbě, filmu, televizi, sportu, módě, komedii a internetu. Ceny volili náctiletí diváci od třinácti do devatenácti let. Letos bylo zaznamenáno přes 134 milionů hlasů.

21: American Music Awards 2015

Předávání cen American Music Awards 2015 se konalo 22. listopadu 2015 v Microsoft divadle v Los Angeles v Kalifornii.Ceremoniál byl vysílán stanicí ABC a moderovala ho Jennifer Lopez.

22: Country

Country [kántry] (anglicky Country music) je americký hudební styl, jehož počátky sahají do konce 18. století. Do popředí se pak dostal ve dvacátých letech 20. století. Byl výrazně ovlivněn hudbou španělských, francouzských a irských přistěhovalců.

23: Taylor

Jméno a příjmení Taylor [tejlr] nebo Tylor má více různých osobností:Alan Taylor (1959) – americký filmový režisér, producent a scenáristaAngelo Taylor (1979) – americký sportovec, atlet, olympijský vítězArt Taylor (1929–1995) – americký jazzový bubeníkBilly Taylor (1921–2010) – americký jazzový pianista a skladatelBrenda Taylor (přechýleně Brenda Taylorová) – více osobCecil Taylor (1929) – americký klavírista a hudební skladatelCreed Taylor (1929) – americký hudební producentDallas Taylor (1948–2014) – americký hudebníkDon Taylor (1920–1928) – americký filmový režisérBrian Shawe-Taylor (1915–1999) – irský automobilový závodníkBrook Taylor (1685–1731) – anglický matematik a vědecCorey Taylor (1973) – americký zpěvák a hudebníkDallas Taylor (1948) – americký bubeníkDave Taylor (1955) – kanadský hokejový útočníkEdward Burnett Tylor (1832–1917) – britský kulturní antropologElizabeth Taylorová (1932–2011) – americká herečkaFrederick Winslow Taylor (1856–1915) – strojní inženýrGene Taylor (1952) – americký pianistaHenry Taylor (1885–1951) – britský plavec, olympijský vítězHound Dog Taylor (1915–1975) – americký bluesový kytarista a zpěvákCharles Taylor (filosof) (1931) – kanadský politický filosofCharles Taylor (politik) (1948) – bývalý prezident LibérieChip Taylor (1940) – americký zpěvák a hudebníkChris Taylor – více osobChristian Taylor (1990) – americký atlet, trojskokanJames Taylor (* 1948) – americký zpěvák a kytaristaJennifer Bini Taylor (* 1972) – americká herečkaJoseph Hooton Taylor (* 1941) – americký radioastronomJoseph Lyle Taylor (* 1964) – americký herecKarl Taylor Compton (1887–1954) – americký fyzikKathrine Kressmann Taylor (1903–1996) – americká spisovatelkaKenneth Taylor (1917–2005) – americký teolog a spisovatelKoko Taylor (1928–2009) – americká zpěvačkaLarry Taylor (* 1942) – americký baskytarista, bratr Mela TayloraLili Taylorová (* 1967) – americká herečkaMargaret Taylorová (1788–1852) – manželka prezidenta Zachary TayloraMel Taylor (1933–1996) – americký hudebník, bratr Larry TayloraMeshach Taylor (1947–2014) – americký herecMick Taylor (* 1949) – anglický hudebníkMike Taylor (paleontolog) (1968) – britský programátor a paleontologMorgan Taylor (1903–1975) – americký atlet, olympijský vítězOtis Taylor (* 1948) – americký bluesový hudebník

24: Red

Red nebo RED může znamenat:Red (řeka) – červená řekaRED – Random Early Detection – náhodná počáteční detekceRed (pivo) – litevské pivoFilmyRed (film, 1970) – film z roku 1970 (Gilles Carle)Red (film, 2002) – film z roku 2002 (Ram Sathya)Red (film, 2008) – film z roku 2008 (Trygve Allister Diesen a Lucky McKee)Red (film, 2010) − film z roku 2010 (Robert Schwentke)HudbaRed (album, King Crimson) – hudební album britské skupiny King CrimsonRed (album, Taylor Swift) – hudební album zpěvačky Taylor SwiftRed (hudební skupina) – americká křesťanská hudební skupinaLiteraturaReD – český avantgardní časopisExterní odkazy

25: Teen Choice Awards 2011

Teen Choice Awards 2011 byly udělovány 7. srpna 2011 a vysílaly se živě na televizním kanálu Fox. Moderátorkou pořadu pro tento rok byla Kaley Cuoco. Toto je poprvé, co byly tyto ceny vysílány živě od roku 2007.

26: Ryan Tedder

Ryan Benjamin Tedder (* 26. června 1979) je americký skladatel a producent.Je známý jako hlavní zpěvák americké pop rockové skupiny OneRepublic, také spolupracoval s mnoha umělci jako Madonna, U2, Adele, Beyoncé Knowles, Birdy, Maroon 5, Demi Lovato, Ellie Goulding, B.o.B, Ariana Grande, Kelly Clarkson, K’naan, Carrie Underwood, Jennifer Lopez, Jordin Sparks, Leona Lewis, Gavin DeGraw, Sebastian Ingrosso, Gym Class Heroes, One Direction, James Blunt, Taylor Swift, Gwen Stefani, Far East Movement, Paul Oakenfold, and Ella Henderson , ZEDD , Selena Gomez , Alesso , David Guetta.

27: 25. ročník udílení Nickelodeon Kids’ Choice Awards

 1. ročník Nickelodeon Kids’ Choice Awards se konal 31. března 2012 v Galen Center v Los Angeles. Ceremoniál moderoval Will Smith. V průběhu večera vystoupila zpěvačka Katy Perry a skupina One Direction.

28: Billboard Music Awards 2016

Předávání cen Billboard Music Awards 2016 se konalo 22. května 2016 v T-Mobile aréně v Las Vegas. Ceremoniál byl vysílán stanicí ABC. Moderování se ujali Ludacris a Ciara.Nominace byly oznámeny 11. dubna 2016. The Weeked získal nejvíce nominací a to 20. Britney Spears obdržela ocenění Billboard Millennium . Celine Dion získala ocenění Billboard Icon.

29: MTV Europe Music Awards 2017

MTV EMA 2017(známé také jako MTV Europe Music Awards) se konali dne 12. listopadu 2017 ve Wembley hale v Londýně ve Spojeném království. Spojené království již po šesté hostilo předávání cen a po druhé v Londýně.

30: Republic Records

Republic Records je americké hudební vydavatelství, které je divizí Universal Music Group. Label založili Monte Lipman a Avery Lipman v roce 1995. V roce 1999 se label stal součástí Universal Motown Republic Group. Po oddělení Motown Records byl label Republic Records na krátkou dobu zastaven. V roce 2006 se vrátil jako Universal Republic Records a v roce 2012 byl oživen znovu jako Republic Records.

31: 26. ročník udílení Nickelodeon Kids’ Choice Awards

 1. ročník Nickelodeon Kids’ Choice Awards se konal 23. března 2013 v Galen Center v Los Angeles. Moderátorem večera byl herec Josh Duhamel. V průběhu večera vystoupil rapper Pitbull se zpěvačkou Christinou Aguilerou a Kesha. Online hlasování bylo zahájeno 14. února 2013.

32: John Krovoza

John Krovoza je americký violoncellista. V letech 1994 až 1997 vystupoval s řeckým hudebníkem Yannim. V roce 2006 odehrál turné se skupinou Dixie Chicks. Během své kariéry spolupracoval s mnoha dalšími hudebníky rozličných žánrů, mezi které patří Ray Charles, Taylor Swift, John Cale, Christina Aguilera, Kanye West, Barry Manilow, Rusty Anderson nebo skupiny Black Light Burns a Belle and Sebastian. Rovněž je členem smyčcového kvarteta Vitamin String Quartet, které se specializuje na písně různých rockových a popových hudebníků, jako například Nirvana, The Doors a The Killers.

33: Teen Choice Awards 2013

Teen Choice Awards 2013 se konaly 11. srpna 2013 a živě je vysílala americká stanice Fox. Oceňováni byly lidé z oblasti hudby, filmu, televize, sportu, módy a internetu, dospívajícími diváky od 13 do 19 let. Jednalo se o poslední Teen Choice Awards předávání, které se konalo v Gibson Amphitheatre, ve kterém od září 2013 bude konat The Wizarding World of Harry Potter (Kouzelný svět Harryho Pottera). Twilight sága: Rozbřesk – 2. část získala osm z devíti nominací, Prolhané krásky získaly všech svých sedm nominací, film Ladíme! zíslal čtyři z jedenácti nominací, seriál Glee získal čtyři ceny, dále Bruno Mars získal dvě z osmi nominací, Taylor Swift získala dvě ze svých sedmi nominací, Demi Lovato získala čtyři ceny, One Direction vyhráli všech šest cen (včetně ocenění Harryho Stylese. Své ocenění získaly i Selena Gomez a Miley Cyrus, a to tři ze šesti nominací.

34: 23. ročník udílení Nickelodeon Kids’ Choice Awards

 1. ročník Nickelodeon Kids’ Choice Awards se konal 27. března 2010 v Pauley Pavilion v Los Angeles. Moderování se ujal herec Kevin James. V průběhu večera vystoupili Miranda Cosgrove, Rihanna a Justin Bieber.

35: Owen Pallett

Owen Pallett, rodným jménem Michael James Owen Pallett (* 7. září 1979) je kanadský hudebník, multiinstrumentalista a hudební skladatel. Hudbě se věnoval již od dětství; na housle začal hrát ve třech letech a první skladbu složil ve třinácti. Později hrál se skupinami Enter the Haggis a Picastro a v roce 2005 vydal své první sólové album Has a Good Home (pod hlavičkou projektu Final Fantasy). Během své kariéry spolupracoval s mnoha dalšími hudebníky, mezi které patří například zpěvačka Taylor Swift nebo skupiny Linkin Park, The National a Arcade Fire. Roku 2010 byl neúspěšně nominován na ocenění Polaris Music Prize. V roce 2014 byl nominován na Oscara za nejlepší píseň k filmu Her.

36: Megan Nicole

Megan Nicole Flores, známá jako Megan Nicole (* 1. září 1993, Katy, Texas, USA) je americká zpěvačka-skladatelka, herečka a modelka, která debutovala na YouTube v roce 2009.Raný životNarodila se v texaském Houstonu. Její rodiče se jmenují Tammy a Frankie Flores a má jednu sestru Maddie Taylor. Vyrůstala v texaském Katy a o hudbu se zajímá od svých deseti let, kdy její otec koupil karaoke. Během střední školy byla také součástí kostelního sboru.

37: 24. ročník udílení Nickelodeon Kids’ Choice Awards

 1. ročník Nickelodeon Kids’ Choice Awards se konal 2. dubna 2011 v Galen Center v Los Angeles. Jack Black se potřetí ujal moderování. V průběhu večera vystoupila skupiny Big Time Rush a The Black Eyed Peas a zpěvačka Willow Smith.

38: Billboard Hot 100

Billboard Hot 100 je nejprestižnější žebříček prodejnosti singlů v USA. Hitparáda se sestavuje každý týden již od roku 1941. Sestavuje ji Billboard.První Hot 100 #1 písní byla píseň “Poor Little Fool” od Rickyho Nelsona z 4. srpna, 1958.HistorieCo je nyní známé jako Hot 100 existovalo ještě před patnácti lety té doby v podobě několika hitparád. Během čtyřicátých a padesátých let, známé písničky byly obsazovány ve třech významných žebříčcích.

39: Ed Sheeran

Edward Christopher Sheeran (* 17. února 1991) je anglický zpěvák a textař s irskými kořeny. Po dětství stráveném ve Framlinghamu v Anglii se v roce 2008 přestěhoval do Londýna, aby se mohl více zaměřit na svou hudební kariéru. V roce 2009 odehrál 312 koncertů a na začátku roku 2011 vydal nezávislé EP jménem No. 5 Collaborations Project, díky kterému si ho všimlo vydavatelství Asylum/Atlantic Records. Pozornost si získal zejména díky singlům „The A Team“ , „Lego House“ a „I See Fire“. Jeho debutové album +, bylo vydáno v roce 2011 a ve Spojeném království získalo platinové ocenění. V roce 2012 získal dvě ceny BRIT Awards, a to za nejlepšího sólového zpěváka a britskou hvězdu roku, zatímco song „The A Team“ získal cenu Ivora Novella za nejlepší song, co se týče hudby a textu. V roce 2014, konkrétně 23. 6., vydal svoji druhou desku s názvem ×, pilotním singlem se stala skladba Sing. V roce 2015 vytvořil písničku Photograph, která je celá z Edových videí, od úplného miminka až po současnost.

40: Serayah McNeill

Serayah Ranee McNeill (* 20. června 1995, Encinitas, Kalifornie, Spojené státy americké) je americká herečka, zpěvačka a modelka. Nejvíce je známa pro roli Tiany Brown v seriálu Empire.

41: Joey King

Joey Lynn King (* 30. července 1999, Los Angeles, Kalifornie, Spojené státy americké) je americká herečka. Zahrála si ve filmech Ramona and Beezus (2010), Bláznivá, zatracená láska (2011), Loupež ve velkém stylu (2017).

42: Rónán

Ronan je mužské křestní jméno keltského původu znamenající malý tuleň. Je odvozeno irského slova rón, ke kterému se přidala přípona án.Známí nositelé Ronan z Locronanu, irský světec ze 6. stoletíRonan Bennett, irský spisovatelRonan Carolino Falcão, ekvádorský fotbalistaRonan Farrow, americký spisovatel a aktivistaRonan Finn, irský fotbalistaRonan Hardiman, irský skladatelRonan Keane, irský soudceRonan Keating, irský zpěvákRonan Keenan, jihoafrický spisovatelRonan Lee, australský politikRonan Mac Aodha Bhuí, irský hlasatelRónán mac Colmáin, irský králRónán Mullen, irský politikRonan O’Brien, irský spisovatelRonan O’Gara, irský rugbistaRonan O’Rahilly, irský obchodníkRonan Pensec, francouzský cyklistaRonan Queiroz brazilský fotbalistaRonan Rafferty, irský golfistaRonan Sheehan, irský spisovatelRonan Thompson, Američan, který zemřel na rakovinu neuroblastomu a předmět písnička “Ronan” od Taylor SwiftRonan Tynan, irský tenor a paralympionikRonan jako příjmení Colin Ronan, britský astronom a spisovatelDaniel Ronan, americký politikNiall Ronan, irský rugbistaSaoirse Ronan, irská herečkaReferenceMiloslava Knappová, Jak se bude dítě jmenovat?Externí odkazy

43: 39. ročník People’s Choice Awards

 1. ročník People’s Choice Awards se konal 9. ledna 2013 v Nokia Theatre v Los Angeles v Kalifornii. Předávání bylo vysíláno stanicí CBS a přes Xbox Live. Ceremoniál moderovala Kaley Cuoco. Nominace byly oznámeny v listopadu roku 2012.

44: Hope for Haiti Now

Hope for Haiti Now: A Global Benefit for Earthquake Relief byl benefiční koncert na pomoc obětem zemětřesení na Haiti, konaný 23. ledna 2010 v čase od 1:00 do 3:00 hod UTC, který během přenosu vynesl na dvacet milionů liber a další dary docházely na konto i po jeho skončení. Patronem programu označeného za „teleton“ (složenina z televize a maratonu) byl herec George Clooney a zúčastnilo se ho více než 100 světových superstar.

45: Zach Gilford

Zach Gilford (* 14. ledna 1982, Evanston, Illinois) je americký filmový a televizní herec. Jeho nejznámějšími a nejúspěšnějšími rolemi jsou právě ty seriálové, především role Matta Saracena ve Světlech páteční noci (Friday Night Lights) nebo Tommyho Fullera v Off The Map.

46: MTV Europe Music Awards 2013

MTV EMA 2013 (známé také jako MTV Europe Music Awards) se konali dne 10. listopadu 2013 v Ziggo Dome v Amsterdamě v Nizozemsku. Konaly se zde poprvé od roku 1997, kdy byly také v Nizozemsku.

47: Songwriters Hall of Fame

Songwriters Hall of Fame je americké hudební ocenění, které uděluje Národní akadamie populární hudby. Založili jej v roce 1969 autor písní Johnny Mercer a publicisté Abe Olman a Howie Richmond. Vedle autorů písní, kteří jsou do síně slávy uváděni v hlavní kategorii, existuje ještě několik speciálních ocenění, jako například cena Johnnyho Mercera nebo cena za celoživotní úspěch Sammyho Cahna.

48: Padesát odstínů temnoty (film)

Padesát odstínů temnoty (v anglickém originále Fifty Shades Darker) je americký erotický dramatický romantický film z roku 2017. Námětem je stejnojmenná novela od E. L. James, scénář k filmu napsal její manžel Niall Leonard a režie se ujal James Foley. Snímek je sequelem snímku Padesát odstínů šedi. Hlavní role znovu hrají Dakota Johnsonová a Jamie Dornan.

49: Hannah Montana: The Movie (soundtrack)

Hannah Montana: The Movie je název soundtracku a filmu. Tento soundtrack obsahuje 18 písni některé jsou již starší na této desce nenazpívala všechny písně Miley Cyrus (Hannah Montana), ale i jiní. Vyšlo v roce 2009.


SIGN INTO YOUR ACCOUNT

×
FORGOT YOUR DETAILS?
×

Go up

Sdílet