Nelly Kim Furtado (* 2. prosince 1978, Victoria, Kanada) je kanadská zpěvačka, textařka, instrumentalistka, hudební producentka a příležitostná herečka. První velký úspěch zaznamenala v roce 2000 s albem Whoa, Nelly!, za které obdržela i prestižní cenu Grammy díky songu I’m Like a Bird. Po narození dcery v roce 2002 se vrátila na hudení scénu s albem Folklore, kde hlavní pozornost vzbudil singl Força (často psáno nesprávně Forca), který byl oficiální hymnou k mistrovství Evropy ve fotbale 2004 v Portugalsku. V létě 2006 vydala své třetí album nazvané Loose, na kterém jsou i velmi úspěšné hity Maneater nebo Promiscuous.

Známa je hlavně svým experimentováním s různými hudebními nástroji, díky němuž na svých albech představuje rozmanitou hudbu a míchání různých stylů a kultur.

Dětství

Narodila se ve městě Victoria a pochází ze tří dětí. Dětství prožila ve Victorii (Britská Kolumbie, Kanada). Její rodiče Maria Manuela a Antonio Jose Furtado pocházejí z Azorských ostrovu (Portugalska). Jméno dostala po sovětské gymnastce Nelli Kimové.

Její rodiče emigrovali z Portugalska do Kanady na konci 60. let. Rodiči byla společně se sourozenci vedena ke vztahu k oběma kulturám, a proto umí i výborně portugalsky.

Toto mísení kultur od dětství na ni mělo vliv, první písničky, které skládala, byly vesměs dvojjazyčné. Později se ve škole začala učit i španělsky a hindsky.

Jelikož její rodiče neměli mnoho peněz, chodila od mladých let do práce, se svou matkou pracovala jako pokojská, později dostala místo hospodyně. Jak později přiznala v jednom rozhovoru, toto ji pomohlo objevit své pravé já a navedlo ji na pozitivní cestu.

Poprvé vystupovala v kostele se svou matkou při oslavách portugalského dne. Když jí bylo devět, začala se učit hrát na pozoun a ukulele, později i na kytaru a klávesy.

Ve dvanácti letech začala hrát ve své první skupině. Zpívali tehdy portugalsky a texty psala Nelly. V pozdějších letech jí začali hlavně ovlivňovat různí DJové a rappeři. Během návštěvy Toronta v roce 1996 se potkala s kanadskou hip-hopovou kapelou Join to Ranks a to ji nejvíce ovlivnilo. V létě 1996 se dala dohromady s duem Nelstar a Newkirk a společně začali koncertovat. O pár let později se všichni osamostatnili a Nelly nahrála pár demo nahrávek, se kterými začala obcházet hudební nakladatelství, nejvíce pozornosti se těšila v nakladatelství DreamWorks.

Whoa, Nelly!

K natočení svého debutového alba přizvala producenty Geralda Eatona a Briana Westa, kteří jí pomohli k vydání alba v říjnu 2000. Hlavní úspěch zaznamenaly na tomto albu první tři singly, které se jmenovaly I’m Like a BirdTurn off the Light a …On the Radio (Remember the Days). V roce 2002 obdržela 4 nominace na prestižní ceny Grammy, nakonec dostala jeden gramofon a to za nejlepší ženskou nahrávku za píseň I’m Like a Bird. Mimoto byla Furtado kritiky chválena za směsici různých zvuků a žánrů. Prestižní časopis Slant označil album za „rozkošné a svěží“. Úspěšnou desku završila úspěšným turné, které absolvovala společně s Mobym.

Folklore

Předtím, než vydala své druhé album, porodila své první dítě, dcerku, která dostala jméno Nevis. Album Folklore vyšlo v listopadu 2003 a hodně songů bylo napsáno ve vzpomínce na bezstarostné dětství, jeden ze songů, Childhood Dreams, věnovala i své malé dcerce. Nejvíce do povědomí posluchačů se vryl song s názvem Força, který zpívá ve své rodné portugalštině a který se stal oficiální hymnou Mistrovství Evropy ve fotbale 2004. Píseň zazpívala i před finále, které se konalo 4. července 2004 v Lisabonu. Dalšími významnými písněmi se staly balada Try nebo pilotní Powerless (Say What You Want).

Album ale nebylo tak úspěšné jako její debut, vina padla na vydavatelství s tím, že jej málo propagovala, proto koncem roku 2005 odešla od nakladatelství DreamWorks ke Geffen Records.

Loose

Její třetí album vyšlo v červnu 2006 a podařilo se mu navázat úspěch prvního Whoa, Nelly. Zpěvačka se dala do spolupráce s mnoha významnými umělci jako jsou Timbaland nebo Juanes. A podařilo se jí to, co ještě žádnému umělci. V Evropě vydala song s názvem Maneater načež v Americe song, který se jmenoval Promiscuous, a s oběma v jednom týdnu vedla jak prestižní hitparádu v Británii, tak v USA.

Diskografie

Studiová alba

 • Whoa, Nelly! (vydáno 24. října 2000, celosvětový prodej – 7 milionů)
 • Folklore (25. listopadu 2003, 2 miliony)
 • Loose (9. června 2006)
 • Mi Plan (14. září 2009)
 • The Best of Nelly Furtado (15. listopadu 2010)
 • The Spirit Indestructible (17. září 2012)
 • The Ride (31. března 2017)

DVD

 • Loose Mini DVD (2007)
 • Loose the Concert (2007)

Singly

 • Party
 • I’m Like a Bird
 • Turn off the Light
 • …On the Radio (Remember the Days)
 • Hey, Man!
 • Powerless (Say What You Want)
 • Try
 • Força
 • Explode
 • The Grass Is Green
 • Promiscuous
 • Maneater
 • All Good Things (Come to an End)
 • Say It Right
 • Give It to Me (feat. Timbaland, Justin Timberlake)
 • In God’s Hands
 • Do It
 • Te Busqué
 • Manos Al Aire
 • Big Hoops
 • Spirit indestructible
 • Parking lot
 • Broken Strings (feat. James Morrison)

Nelly Furtado

1: Maneater (píseň, Nelly Furtado)

2: Whoa, Nelly!

3: Night Is Young

4: Nelli Kimová

5: Mi Plan

6: I’m Like a Bird

7: …On the Radio (Remember the Days)

8: Hey, Man!

9: Say It Right

10: Folklore

11: Give It to Me (píseň, Timbaland)

12: Fuerte

13: Trynna Finda Way

14: Turn off the Light

15: Timbaland

16: Promiscuous

17: Explode

18: Maneater

19: Try

20: All Good Things (Come to an End)

21: Hot N’ Fun

22: Eska Music Awards 2013

23: Loose

24: Powerless (Say What You Want)

25: Força

26: Party’s Just Begun (Again)

27: The Grass Is Green

28: Shock Value

29: Get Ur Freak On

30: Hudební producent

31: One Minute Man

32: Powerless

33: Somebody to Love

34: Picture Perfect

35: Maneater (píseň Hall & Oates)

36: Dima Bilan

37: Twiins

38: Dua Lipa

39: Keri Hilson

40: Paul Oakenfold

41: Champ-de-Mars

42: Seznam R&B hudebníků

43: Festival Southside

44: Recorded Music NZ

45: Justin Timberlake

46: Festival Sanremo

47: Unbroken

48: 2. prosinec

49: Plagiát

Nelly Furtado

Nelly Kim Furtado (* 2. prosince 1978, Victoria, Kanada) je kanadská zpěvačka, textařka, instrumentalistka, hudební producentka a příležitostná herečka. První velký úspěch zaznamenala v roce 2000 s albem Whoa, Nelly!, za které obdržela i prestižní cenu Grammy díky songu I’m Like a Bird. Po narození dcery v roce 2002 se vrátila na hudení scénu s albem Folklore, kde hlavní pozornost vzbudil singl Força (často psáno nesprávně Forca), který byl oficiální hymnou k mistrovství Evropy ve fotbale 2004 v Portugalsku. V létě 2006 vydala své třetí album nazvané Loose, na kterém jsou i velmi úspěšné hity Maneater nebo Promiscuous.

1: Maneater (píseň, Nelly Furtado)

Maneater (Lidožrout) je píseň Nelly Furtado z jejího třetího alba Loose. Píseň napsala společně s Timbalandem, který ji i produkoval. Singl vyšel prvně v Evropě, kde se stal do té doby nejpopulárnější písní Furtado.

2: Whoa, Nelly!

Whoa, Nelly! je debutové album kanadské zpěvačky Nelly Furtado. Album vyšlo 24. října 2000 a obsahovalo takové velké hity jako například I’m Like a Bird nebo Turn off the Light. Za píseň I´m Like a Bird dokonce obdržela prestižní cenu Grammy Awards v kategorii nejlepší píseň roku.

3: Night Is Young

Night Is Young je píseň kanadské popové zpěvačky-skladatelky Nelly Furtado. Píseň pochází z jejího pátého studiového alba The Best of Nelly Furtado. Produkce se ujali producenti Salaam Remi a Staybent Krunk-A-Delic.

4: Nelli Kimová

Nelli Vladimirovna Kimová (Нелли Владимировна Ким; * 29. července 1957 Šurab) je bývalá sovětská gymnastka, pětinásobná olympijská vítězka a pětinásobná mistryně světa.Život Je po otci korejského a po matce tatarského původu. Narodila se v Tádžikistánu a vyrostla v kazašském Šymkentu, kde od devíti let cvičila v klubu Spartak. V dětství nebyla pokládána za velký talent, až v roce 1973 vyhrála mistrovství SSSR na bradlech a byla pozvána do reprezentace, s níž získala na mistrovství světa 1974 titul v soutěži družstev. Na olympiádě v Montrealu 1976 svedla velký souboj s Rumunkou Nadiou Comaneciovou, které podlehla ve víceboji, byla však členkou vítězného týmu a získala individuální zlato v přeskoku a prostných, kde za své cvičení, oceňované pro eleganci a ženskost projevu, získala jako první v olympijské historii plný počet deseti bodů. Na domácí olympiádě v Moskvě 1980 obhájila prvenství v soutěži družstev a v prostných. Ve víceboji byl jejím největším úspěchem titul mistryně světa v roce 1979 a druhé místo na světovém poháru ve stejném roce.

5: Mi Plan

‘Mi Plan je první celošpanělské album kanadsko-portugalské zpěvačky a textařky Nelly Furtado a zároveň její čtvrté studiové album. Vyšlo 15. září roku 2009.ProdukceV prosinci 2008 vyšel v El Diario La Prensa článek o tom, že Furtado plánuje natáčení anglických a španělských písní pro své nové chystané album, o kterém se předpokládalo, že vyjde někdy během května až srpna. Na začátku března pak unikla na internet nahrávka písně “Gotta Know”, o které se tvrdilo, že jí má na svědomí právě Furtado. Jako odpověď na tuto událost uveřejnila Furtado 4. března 2009 na svém MySpace vyjádření, že píseň není její a že právě nahrává dvě nová alba – jedno ve Španělštině a druhé v Portugalštině. V červnu 2009 pak ohlásila název nového alba Mi Plan a název prvního singlu “Manos al Aire”.

6: I’m Like a Bird

I’m Like a Bird (Jsem jako pták) je druhý singl Nelly Furtado z její debutové desky Whoa, Nelly!.V jednom z rozhovorů Nelly přiznala, že toto je její nejoblíbenější píseň, protože je jednoduchá a svobodná.I’m Like a Bird je jeden z nejúspěšnějších singlů roku 2001, ve všech významných hitparádách se dostala do TOP 10.Díky této písni si Nelly Furtado odnesla v roce 2002 cenu Grammy za nejlepší ženskou píseň.Videoklip k písni režíroval Francis Lawrence.Tracklist”I’m like a Bird” (LP version)”Party (Reprise)” (Non-LP version)”I Feel You””My Love Grows Deeper” (Non-LP version)Umístění ve světě Úryvek textu I’m like a bird, I only fly awayI don’t know where my soul is, I don’t know where my home is(and baby all I need for you to know is)I’m like a bird, I only fly awayI don’t know where my soul is , I don’t know where my home isAll I need for you to know is

7: …On the Radio (Remember the Days)

…On the Radio (Remember the Days) (…V rádiu (Pamatuji dny) je čtvrtý singl z první desky Nelly Furtado, která se jmenuje Whoa, Nelly! V originále se píseň jmenovala Shit on the Radio (Remember the Days), ale slovo shit bylo postupně vypípáno a nakonec i odstraněno z názvu písně.

8: Hey, Man!

Hey, Man! (Hej, muži!) je pátý singl z desky Whoa, Nelly! kanadské zpěvačky Nelly Furtado. Singl byl vydán hlavně Německu a ve Velké Británii.Píseň opět produkovalo duo Gerald Eaton a Brian West. Furtado o písni řekla: „Je to hodně popová písnička, ale i trochu rocková. Na demo nahrávce jsme měli nahrány i sbory, ale znělo to trochu jinak než jsme chtěli.“

9: Say It Right

Say It Right (Řekni to správně) je píseň, kterou napsala Nelly Furtado, Timbaland a Danja a stala se čtvrtým singlem z alba Loose, který vydala Furtado v roce 2006.Píseň je nominována i na cenu Grammy Award v kategorii Nejlepší ženská píseň.InformaceProces napsání této písně začal v nahrávacím studiu jednoho dne kolem čtvrté hodiny ranní, kdy Timbaland doporučoval Furtado, aby už odešla domů, protože byla unavená. Furtado odmítla a začala jamovat. Oba producenti se ke zpěvačce přidali.

10: Folklore

Folklore je druhé řadové album kanadské zpěvačky Nelly Furtado, které vyšlo 25. listopadu 2003. Album se stalo opět velmi úspěšným, ale nedosáhlo věhlasu prvního alba Whoa, Nelly!. Na albu je i píseň Força, která se stala oficiální hymnou mistrovství Evropy ve fotbale v roce 2004.

11: Give It to Me (píseň, Timbaland)

Give It to Me (Vzdej se mi) je píseň Timbalanda, se kterou mu pomohli Nelly Furtado a Justin Timberlake. Píseň pochází z jeho sólové desky Shock Value a vyšla v roce 2007.Podle MediaTraffic je Give It to Me desátou nejúspěšnější písní roku 2007. A je nominována na cenu Grammy Award v kategorii Nejlepší spolupráce.InformaceKaždý ze tří interpretů písně má v songu svůj part, refrén zpívá Nelly Furtado. Timbaland s oběma interprety spolupracoval i na jejich sólových albech, a proto si je přizval ke spolupráci i na svou desku.

12: Fuerte

Fuerte je píseň kanadské popové zpěvačky-skladatelky Nelly Furtado. Píseň pochází z jejího pátého čtvrtého alba Mi Plan a také se nachází na remixové verzi tohoto alba. Produkce se ujal producent Salaam Remi.

13: Trynna Finda Way

Trynna Finda Way (Zkouším najít cestu) je šestý a poslední singl Nelly Furtado z její debutové desky. Píseň vyšla jen v Mexiku.Furtado tuto píseň popsala jako potom uvědomění se, a že se v této písni nechala inspirovat takzvanými Bítníky. V písni je znatelný vliv hip hopu, který ji ovlivnil v dospívání. Můžeme v ní slyšet i tradiční brazilský nástroj berimbau. Trynna Finda Way se objevila i na soundtracku k filmu Deník princezny a mohli jsme ji slyšet i ve filmu Školní život.

14: Turn off the Light

Turn off the Light (Vypnout světlo) je třetí singl Nelly Furtado, který pochází z její první desky Whoa, Nelly!.V USA se dostala píseň dokonce na páté místo, což bylo její nejlepší umístění až do roku 2006, kdy ho překonala s písní Promiscuous, který se dostal až na vrchol Billboard Hot 100.

15: Timbaland

Timothy Z. Mosley (*10. března 1971 Norfolk, Virginie) znám spíše pod pseudonymem Timbaland je americký hudební skladatel, producent a raper, který ve svých písních smazává rozdíl mezi hip hopem, taneční hudbou a popem. Byl také členem hiphopového seskupení Timbaland & Mangoo.

16: Promiscuous

Promiscuous (Promiskuitní) je singl Nelly Furtado z jejího třetího alba Loose. Singl vyšel v roce 2006 a na americkém kontinentě byl prvním, který desku Loose prezentoval. V Evropě vyšel jako druhý po Maneater.

17: Explode

Explode (Vybuchnout) je singl kanadské zpěvačky Nelly Furtado z alba Folklore. Píseň byla vybrána jako čtvrtý singl a vyšla na podzim roku 2004.Furtado o písni”Píseň byla básnička, nazvala jsem ji zničené dospívání. Když jste teenager chcete zkusit všechno, jste jako tornádo. Pak zmoudříte, ale kdesi uvnitř je pořád ta vaše mladá nebo stará duše, ale ne vždy se hned projeví. Explode jsem napsala, když jsem chodila na capoeiru, brazilské bojové umění, byl to můj experiment z dospívání.”

18: Maneater

Termín maneater (lidožrout) může znamenat:Maneater (píseň Hall & Oates) – skladba od Hall & Oates

19: Try

Try (Zkusit) je singl Nelly Furtado z jejího druhého studiového alba nazvaného Folklore. Píseň produkoval Brian West a vyšla jako druhý singl z alba v první čtvrtině roku 2004. Píseň zazněla i ve dvou seriálech Smallville a Joan of Arcadia.

20: All Good Things (Come to an End)

All Good Things (Come to an End) (Všechno dobré skončí) je singl Nelly Furtado, který napsala společně s Timbalandem, Danjou a Chrisem Martinem. Singl byl vydán v roce 2006 a v České hitparádě se umístil na první místě.

21: Hot N’ Fun

“Hot N’ Fun” je píseň americké hip-hopové skupiny N.E.R.D. Píseň pochází z jeho čtvrtého studiového alba Nothing. Produkce se ujal producent The Neptunes. S touto písní mu vypomohla portugalská popová zpěvačka Nelly Furtado.

22: Eska Music Awards 2013

Eska Music Awards 2013 byl třináctý ročník udílení cen Eska Music Awards, který se konal 3. srpna 2013 v polském Štětíně. Ceny byly vysílány živě na TVP1 a moderátory byly Ada Fijał a Krzysztof „Jankes” Jankowski.

23: Loose

Loose je v pořadí třetí album kanadské zpěvačky Nelly Furtado, které vyšlo 9. června 2006. Na tomto album Furtado spolupracovala hlavně s Timbalandem, se kterým nazpívala i dvě úspěšné písně Maneater a Promiscuous.

24: Powerless (Say What You Want)

Powerless (Say What You Want) Bezmozný (Řekni co chceš) je singl Nelly Furtado z jejího druhého řadového alba Folklore, které vyšlo v roce 2003.Singl produkovala dvojice Track & Field a obdržel vesměs velice kladné recenze.Furtado o písni Powerless řekla: „Viděla jsem hodně vystoupení, která byla různě orientována a najednou nastal zlom. Všechno do sebe začalo zapadat ten zvuk a ty beaty. To byla inspirace. Text je našem stereotypním životě, který žijeme v naší společnosti, ale jsou tam i pocity z našeho komplikovaného světa.“

25: Força

Força (Síla) je třetí singl Nelly Furtado z její druhé desky Folklore. Píseň je zpívána v angličtině s refrénem v portugalštině.Píseň produkovala dvojice Track & Field a byla kritiky velmi dobře přijata. Její vydání bylo naplánováno na červen 2004 a píseň se stala i oficiální hymnou Mistrovství Evropy ve fotbale 2004, které se konalo v Portugalsku.

26: Party’s Just Begun (Again)

Party’s Just Begun (Again) (Party právě začala) je první singl Nelly Furtado, který se objevil i na soundtracku k filmu Brokedown Palace. Píseň vyšla v roce 2000, dva měsíce před vydáním samotné desky Whoa, Nelly!.

27: The Grass Is Green

The Grass Is Green (Tráva je zelená) je poslední singl z alba Folklore kanadské zpěvačky Nelly Furtado, kterou s ní napsal a produkoval Mike Elizondo.The Grass Is Green je celkově pátý singl z alba, ale jediný, ke kterému nebyl natočen videoklip. Kvůli tomu byla vydána jen v pár zemích, relativně nejlepšího přijetí se dočkala v Německu.

28: Shock Value

Shock Value (také Timbaland Presents Shock Value) je druhé studiové album a páté album celkově, od hudebního producenta a rappera Timbalanda. Je to zároveň první Timbalandovo album, které vyšlo ve vydavatelství Interscope Records. Na albu hostovala řada známých umělců jako třeba Justin Timberlake, The Hives, Fall Out Boy, Keri Hilson, Nelly Furtado, Missy Elliott, 50 Cent, Dr. Dre, OneRepublic, Elton John, Magoo a Nicole Scherzinger.

29: Get Ur Freak On

Get Ur Freak On je Hip-hopový singl napsaný americkou raperkou Missy Elliott a produkovaný Timbalandem pro její třetí studiové album Miss E… So Addictive.Byl vydaný jako pilotní singl z alba, dosáhl 7.místa Billboard Hot 100 a stal se pátým nejúspěšnějším singlem doposud. Singl dosáhl nejlepšího Missyina umístění v Anglii a to čtvrtého a udržel se v Top 20 šest týdnů. V remixu písně se objevila Nelly Furtado. Ve videoklipu se objevují hosté jako Nate Dogg, Nicole Wray, Ludacris, Busta Rhymes, Spliff Star, Eve, Master P, Romeo, Timbaland, Ja Rule a LL Cool J.

30: Hudební producent

Hudební producent je osoba, která je odpovědná za úspěch, nahrání, produkci a výkon nějaké hudební nahrávky.Úkolem takového producenta jeZpůsob interpretace dané hudby, výběr interpretaVýběr dalších hudebníků potřebných ke vzniku dílaDohled nad realizací nahrávkyVolí zvukaře, spolupráci (s kým)Pomoc s vytvořením alb či singlůV elektronické hudbě a populární hudbě se producent stará o mixing, hudební aranžmá, mastering a o samotnou kompozici (a jeho realizaci). V klasické hudbě roli hudebního producenta přibližně odpovídá hudební režisér.

31: One Minute Man

One Minute Man je Hip-Hop singl vydaný v roce 2001 americkou raperkou Missy Elliott.V originální verzi se objevují Ludacris a Trina, ale na albu Miss E… So Addictive hostuje jenom Ludacris. Píseň napsali Missy Elliott, Ludacris a Trina a produkovali Timbaland, Big Tank a Missy Elliott.V remixu skladby se objevuje Jay-Z a je rovněž na albu Miss E… So Addictive.Singl se umístil na 15.místě Bilboard Hot 100 a stal se jejím druhým top 10 singlem v Anglii kde se umístil na 10.místě. Missy Elliott předvedla Get Ur Freak On a One Minute Man společně s Nelly Furtado, Ludacrisem a Trinou na MTV Video Music Awards 2001 jako poctu tragicky zesnulé zpěvačce Aaliyah. V roce 2002 bylo video k singlu nominováno na 6 cen MTV Video Music Awards, a to na Nejlepší Hip Hop video, Nejlepší direkce, Nejlepší edit, Nejlepší umělecký směr, Nejlepší speciální efekty a Nejlepší kinematografie.

32: Powerless

Powerless může být:Powerless (komiks) – komiksová série vydavatelství Marvel Comics z roku 2004Powerless (seriál) – americký televizní seriál z roku 2017Powerless (píseň, Linkin Park) – píseň americké skupiny Linkin Park z roku 2012Powerless (píseň, Rudimental) – píseň britské skupiny Rudimental z roku 2014

33: Somebody to Love

Somebody to Love může znamenat název:Somebody to Love (píseň, Queen), skladba z roku 1976 na albu A Day at the RacesSomebody to Love (píseň, Jefferson Airplane), skladba z roku 1967 na albu Surrealistic PillowSomebody to Love (píseň, Nelly Furtado), bonusová skladba z alba LooseSomebody to Love (píseň, Leighton Meester), píseň vydaná 2009, nazpívaná společně s Robinem ThickemSomebody to Love (píseň, Justin Bieber), singl z roku 2010 obsažený na albu My World 2.0Somebody to Love (film, 1994), americké drama režiséra Alexandra Rockwella z toku 1994

34: Picture Perfect

Picture Perfect může znamenat:Ve filmu:Picture Perfect (film, 1995) – komedie, v hlavních rolích hrají Dave Thomas a Mary Page KellerPicture Perfect (film, 1997) – romantická komedie, hrají Jennifer Aniston and Jay MohrV literatuře:Picture Perfect (román) – román z roku 1995, který napsal Jodi PicoultPicture Perfect – román inspirovaný televizním seriálem ČarodějkyV hudbě:Picture Perfect – album skupiny Every AvenuePicture Perfect – album skupiny SoilPicture Perfect – album pianisty Ahmad JamalaPicture Perfect – album skupiny Sky„Picture Perfect“ – píseň zpěvačky Angela Via„Picture Perfect“ – píseň z alba The Sound of Revenge od rappera Chamillionaire„Picture Perfect“ – píseň z alba Exclusive od Chrise Browna„Picture Perfect!“ – píseň z alba Cupcakes Taste Like Violence od Jeffree Star„Picture Perfect“ – píseň z alba Change Your World od Michaela W. Smitha

35: Maneater (píseň Hall & Oates)

“Maneater” je Blue-eyed soul/New Wave píseň amerického dua Hall & Oates, nacházející se na albu H2O, a singl publikovaný u firmy RCA Records v roce 1982. Píseň má přes čtyři minuty a sepsali ji Sara Allenová, Daryl Hall a John Oates. Píseň se dostala až na #1 příčku hitparády Billboard Hot 100 kde setrvala od 18. prosince 1982 až do 8. ledna 1983.

36: Dima Bilan

Dima Bilan (rusky Дима Билан), vlastním jménem Viktor Nikolajevič Belan (rusky Виктор Николаевич Белан) je ruský popový zpěvák karačejského a ruského původu.Narodil se 24. prosince 1981 v Usť-Džegutě v Karačajevsko-Čerkesku v SSSR (nyní Rusko).Dima reprezentoval Rusko na Velké ceně Eurovize v roce 2006 s písní Never Let You Go, tehdy skončil druhý. O dva roky později, 24. května 2008 se stal vítězem Velké ceny Eurovize 2008, s písní Believe. K vítězství mu dopomohli i Edvin Marton a Jevgenij Pljuščenko.

37: Twiins

Twiins jsou zpěvačky, moderátorky, muzikálové herečky a dvojčata Daniela a Veronika Nízlové (15. května 1986 Hronský Beňadik Československo).www.twiinsmusic.euKariéraZpívat začaly již v dětství. Jedna z prvních jejich oblíbených písní byla “Boys” od italské zpěvačky Sabriny Selermo[zdroj?]. Vydaly 4 CD, za které jim byly uděleny tři zlaté a jedna platinová deska. Čtyři roky moderovaly televizní show “Hitbox” na TV Markíza. V muzikálu Rebelové ztvárnily roli Terezky. V dubnu 2008 nahrály píseň “I Don´t Know”, klip k písni natočili v Miami. Tato píseň vznikla ve spolupráci s americkým producentem Jimmy Douglesem, který spolupracoval také s Timbaland, Nelly Furtado, Justin Timberlake, Duran Duran a mnoho dalších.[zdroj?]

38: Dua Lipa

Dua Lipa ( 22. srpna 1995 Londýn, Spojené království) je anglická zpěvačka, skladatelka a modelka.Narodila se 22. srpna 1995 v Londýně do rodiny etnických kosovských Albánců, kteří odešli z Prištiny v 90. letech 20. století. Navštěvovala Sylvia Young Theatre School, než se se svou rodinou v roce 2008 odstěhovala do Kosova. V 16 letech se vrátila zpět do Londýna s cílem stát se zpěvačkou. Krátce poté začala pracovat jako modelka. Její otec Dukagjin Lipa je kosovsko-albánský rockový zpěvák. Ve 14 letech začala natáčet coververze písní svých oblíbených umělců, jako jsou Christina Aguilera a Nelly Furtado a umistila je na YouTube.

39: Keri Hilson

Keri Lynn Hilson (* 5. prosinec 1982 Atlanta, Georgie, USA) je americká R&B zpěvačka a skladatelka spolupracující s Zone 4/Mosley Music Group/Interscope Records. Je součástí kolektivu autorů a producentů známého jako The Clutch.

40: Paul Oakenfold

Paul Mark Oakenfold (* 30. srpna 1963, Greenhithe, Kent, Anglie), je trancový producent a DJ. BiografieV roce 1987 se Paulovi zalíbila taneční klubová hudba. Pod vlivem hudby z Ibizy, Italo disco, soulu a housu začal Paul tvořit, především remixy skladeb od U2, Massive Attack, Arrested Development, The Cure, Snoop Doggy Dogg, Simply Red, New Order a The Shamen, a to ve spolupráci se Stevem Osbornem pod názvem Perfecto. Mnoho z těchto remixů vydala Paulova nahrávací společnost Perfecto Records. Zpočátku hrál Paul v malých klubech, ale brzy si vysloužil reputaci kvalitního DJe. V roce 1994 vytvořil Paul dvouhodinový set pro Essential Mix rádia BBC Radio 1. Tento set je známý jako tzv. Goa Mix a i v současnosti je jedním z nejžádanějších na síti BBC Radio 1.

41: Champ-de-Mars

Champ-de-Mars (česky Martovo pole) je veřejný park, který se nachází v Paříži v 7. obvodu mezi Eiffelovou věží na severozápadě a École Militaire na jihovýchodě. Rozloha parku činí 24,32 ha.

42: Seznam R&B hudebníků

Toto je seznam některých R&B a Modern R&B hudebních skupin.Rhythm and bluesR&B umělci (40. léta, 50. léta) Johnny AceLaVern BakerJesse BelvinBrook BentonTiny BradshawCharles BrownRoy BrownRuth BrownRay CharlesArthur CrudupCecil GantRosco GordonWynonie HarrisScreamin’ Jay HawkinsClarence “Frogman” HenryIvory Joe HunterEtta JamesLittle RichardFats DominoLoyd PriceR&B, Doo Wop (50. léta) The PenguinsThe CadillacsThe Five SatinsThe CloversThe HarptonesThe Five KeysThe CrestsFrankie Lymon & The TeenagersThe DellsR&B umělci (60. léta) James BrownWilson PickettJoe TexAretha FranklinSam CookeOtis ReddingThe Funk Brothers(Motown)Ray CharlesThe Bar-KaysThe SupremesBlue-eyed R&B umělci (60. léta~) Righteous BrothersThe RascalsThe AnimalsSteve WinwoodSpencer Davis GroupVan MorrisonThemHall & OatesGrass RootsHamilton, Joe Frank & ReynolsFrankie MillerTina MarrieAlison MoyetJoss StoneR&B umělci (70. léta) James Brown (aktivní od 50. let)Wilson PickettJoe TexRose RoyceThe TrammpsStevie Wonder (aktivní od 60. let)The Temptations (aktivní od 60. let)Four TopsChaka KhanSpinnersKool & The GangFunkadelicStylisticsThe Jackson 5Brothers JohnsonR&B/post-disco umělci (80. léta) Michael JacksonThe Pointer SistersShalamarSkyyDeniece WilliamsRay Parker, Jr.Fat Larry’s BandEvelyn “Champagne” KingThe ManhattansD. TrainPrinceThe WhispersTina Turner (aktivní od 60. let)LakesideThe SOS BandSoučasné R&BR&B umělci – počátek (80. léta) Janet JacksonJermaine JacksonKeith SweatFreddy JacksonWhitney HoustonSurfaceMtumeLoose EndsLuther VandrossGeorge ClintonSoul II SoulBobby BrownNew Jack SwingToday(R&B)GuyWreckx-N-EffectKeith SweatBasic BlackJeff ReddBobby BrownJohnny KempMichael JacksonSWVBig Daddy CaneKool Moe DeeJohnny GillBell Biv DeVoeR&B umělci (90. léta ~) AaliyahAkonAlicia KeysAnastaciaAshantiAriana GrandeBeyoncéBlack Eyed Peas

43: Festival Southside

Festival Southside je hudební festival, který se koná každý rok v jižním Německu poblíž Tuttlingenu. Vystupují na něm alternativní i mainstreamové rockové kapely, podstatnou část programu tvoří též domácí kapely. Živý přenos jednotlivých koncertů má na starosti hudební kanál VIVA, německá odnož MTV. Za jeho mateřský festival bývá označován Hurricane, jenž se koná ve stejném termínu v severním Německu od roku 1973. Program je v posledních letech totožný se Southside, rozdílné jsou pouze časy vystoupení.

44: Recorded Music NZ

Recorded Music NZ (RMNZ), dříve Recording Industry Association of New Zealand (RIANZ), je nezisková obchodní organizace sdružující hudební vydavatele a distributory Nového Zélandu. Členství je přístupné všem hudebním vydavatelstvím působícím v této zemi.

45: Justin Timberlake

Justin Randall Timberlake (*31. ledna 1981 Memphis, Tennessee, USA) je americký zpěvák a herec, devítinásobný držitel prestižní Ceny Grammy a čtyřnásobný držitel Emmy Awards.Do povědomí posluchačů se dostal coby člen světoznámé chlapecké skupiny ‘N Sync. V roce 2002 vydal své první sólové album nazvané Justified, kterého se celosvětově prodalo více než 7 milionu kopií. Timberlakovo druhé album nazvané FutureSex/LoveSounds bylo vydáno v září 2006 a tři písně z desky se umístily na prvním místě Billboard Hot 100. Založil i svou vlastní nahrávací společnost nazvanou Tenman Records a oděvní značku William Rast.

46: Festival Sanremo

Oficiální název je Festival italské písně (Festival della canzone italiana). Pořádá se každoročně od roku 1951 v lázeňském městě Sanremo v Ligurii. První ročníky pořádal rozhlas, od roku 1955 již televize. Festival byl inspirací pro soutěž Eurovize.

47: Unbroken

Unbroken je třetí studiové album americké zpěvačky a skladatelky Demi Lovato. Album vyšlo 20. září 2011 od Hollywood Records. Demi spolupracovala s různými producenty a autory jako je Toby Gad, Rock Mafia, Timbaland, Dreamlab, a další. Lyrický obsah alba byl těžce ovlivněn citovými problémy zpěvačky, které byly zveřejněny na konci roku 2010, kdy byla poslána na léčení. To přišlo po hádce s tanečnicí na turné s Jonas Brothers, kdy ji Demi napadla. Album je zvukově ovlivněno popovou muzikou a urbanovými zpěvačkami jako je Rihanna a Nelly Furtado.

48: 2. prosinec

 1. prosinec je 336. den roku podle gregoriánského kalendáře (337. v přestupném roce). Do konce roku zbývá 29 dní.UdálostiČesko1805 – Napoleonské války: francouzské vojsko vedené císařem Napoleonem drtivě porazilo rusko-rakouské vojsko v bitvě u Slavkova.1848 – V Olomouci abdikoval rakouský císař Ferdinand I. Novým panovníkem se stal tehdy osmnáctiletý Ferdinandův synovec František Josef I., který poté vládl šedesát osm let.

49: Plagiát

Plagiát je umělecké nebo vědecké dílo, jež někdo jiný než skutečný autor neprávem vydává za své. Taková činnost se nazývá plagiace, případně plagiarismus nebo plagiátorství.Definice Český autorský zákon – na rozdíl například od německého – pojem plagiát nepoužívá a nedefinuje, mezinárodní norma ČSN ISO 5127-2003 jej popisuje jako „představení duševního díla jiného autora, půjčeného nebo napodobeného vcelku nebo zčásti, jako svého vlastního“. Ochrana se týká uměleckého a vědeckého díla, „které je jedinečným výsledkem tvůrčí činnosti“, pokud je nějak objektivně vyjádřeno, ale také překladu, programu, databáze a podobně. Autorský zákon však výslovně říká, že předmětem právní ochrany – a tedy ani plagiace – není „zejména námět díla sám o sobě, denní zpráva nebo jiný údaj sám o sobě, myšlenka, postup, princip, metoda, objev, vědecká teorie, matematický a obdobný vzorec, statistický graf a podobný předmět sám o sobě.“


SIGN INTO YOUR ACCOUNT

×
FORGOT YOUR DETAILS?
×

Go up

Sdílet