Britney Spears, plným jménem Britney Jean Spears (* 2. prosince 1981 McComb, Mississippi, USA) je americká popová zpěvačka, vítězka Grammy a cen MTV Video Music Awards, skladatelka a herečka. Nejvíce vešla ve známost svými písněmi „…Baby One More Time“, „Oops!… I Did It Again“, „Toxic“, „Gimme More“, „Womanizer“, „Piece of Me”, „Hold It Against Me“, „Till the World Ends“, hostováním v písni „Scream & Shout“ amerického rappera will.i.ama nebo nazpíváním soundtracku k filmu Šmoulové 2.

Jako malá začínala v televizi v New Mickey Mouse Clubu, pět let po skončení tohoto pořadu v roce 1998 se vydala na sólovou pěveckou kariéru.

Její úspěchy přitahovaly i reklamní sponzory, nejznámější je její reklama pro Pepsi, produkovala svůj vlastní film Crossroads a měla reality show Britney & Kevin : Chaotic. Čtyři roky byla se zpěvákem Justinem Timberlakem. V roce 2004 se provdala za tanečníka Kevina Federlina, se kterým se o tři roky později rozvedla a s nímž má dva syny Seana Prestona a Jaydena Jamese (2005, 2006). V lednu 2013 se rozešla se snoubencem Jasonem Trawickem, ale už za měsíc se začala objevovat na veřejnosti s novým přítelem, o 4 roky mladším Davidem Lucadem. Na konci prosince 2013 odstartovala své dvouleté angažmá v Las Vegas.

Začátky

Narodila se v městě McComb ve státě Mississippi, ale vyrůstala v Kentwoodu v Lousianě. Její otec James Parnell Spears je stavitel a matka Lynne Irene Bridgesová učitelka na základní škole. Má dva sourozence, bratra Bryana (narozen 1977), který působí jako jeden z jejích manažerů, a sestru Jamie Lynn (narozena 1991).

Závodila v gymnastice, vyhrávala různé soutěže. Působila v místní taneční revue. Když ji bylo osm, kněz místního baptistického kostela jí doporučil konkurz do Mickey Mouse Clubu. Ačkoli byla ještě velmi mladá, všiml si ji agent z New Yorku. Poté tři roky navštěvovala v New Yorku taneční školu a působila v televizi v několika nekomerčních reklamách.

Později byla do Mickey Mouse Clubu přijata a působila tam v letech 1993–1994. Potkala se tam s dalšími začínajícími umělci jako například Justin Timberlake, Joshua Chasez, Keri Russellová, Christina Aguilera nebo Ryan Gosling.

1997–2000 Počátek kariéry: Kontrakt s Jive records, …Baby One More Time a Oops…! I Did It Again

V roce 1997 podepsala Britney svůj kontrakt s Jive records poté, co si poslechli její cover demoverzi písně “I Will Always Love You” původně zpívanou Whitney Houston, kterou jim poslala. Po podepsání kontraktu se Britney pomalu začala připravovat na nahrávání alba a rozšiřovala svůj hlasový rozsah s vokálním trenérem. Mezitím nahrála několik demo skladeb, které byly později postupně vydány na CD singlech nebo na albu Oops…!…I Did It Again. Debutovým singlem se stala píseň s názvem …Baby One More Time, jež se začala objevovat v rozhlasových stanicích a na MTV v roce 1998. Vystupovala ještě hnědovlasá a byla oblečena do školní uniformy. Píseň byla úspěšná po celém světě. Vrcholky hitparád okupovala nejen ve Spojených státech, ale i v Austrálii a Velké Británii. Stejnojmenné album bylo v Kanadě a v USA na špici hitparády nepřetržitě šest týdnů. Během jednoho roku se stala nejúspěšnějším teenagerem v historii. Alba …Baby One More Time se prodalo celosvětově přes 35 milionu kusů.

V dubnu 1999 se dostala na titulní stránku časopisu Rolling Stone. Snímky, na nichž se prezentovala jako lolita, vzbudily pozdvižení, jelikož na nich prý měla větší ňadra než na jiných snímcích, čímž se vyrojily spekulace o údajné plastické operaci, kterou měla podstoupit před natáčením videoklipu Sometimes. Tyto spekulace nepotvrdila.

Za album …Baby One More Time získala mnoho ocenění a byla v anketě 1999 Billboard Music Awards zvolena umělkyní roku. V prosinci obdržela čtyři ceny Billboard Music Award, dále potom ceny American Music Award a v neposlední řadě v únoru 2000 obdržela dvě nominace na Cenu Grammy.

Po dokončení turné s názvem Crazy 2K Tour vydala druhé CD s názvem Oops!… I Did It Again Ihned se dostala na první místa hitparád skoro všech zemí světa. Jen během prvního týdnu se v USA tohoto alba prodalo více než 1,3 milionu kusů, a stalo se tak nejrychleji se prodávajícím albem zpěvačky všech dob. Během roku 2000 se v USA prodalo celkem 10 milionů kusů, ve Velké Británii 900 000 nosičů a v Německu 1,2 milionu kusů. Alba Oops!… I Did It Again se prodalo celosvětově přes 24 miliónu kusů.

V roce 2000 vydala ve spolupráci s matkou svou první knihu, u nás vydanou pod názvem Ze srdce do srdce. Vyhrála několik cen MTV Award, kde vyvolalo diskusi její vystoupení, jež absolvovala jen spoře oděna. Za druhou desku obdržela dvě nominace na Grammy v kategoriích nejlepší popové album a nejlepší popová píseň.

2001–2003 Britney, Crossroads a In the Zone

Britney Spearsová zpívá Me Against The Music (NFL Kickoff Live 2003)

Na začátku roku 2001 podepsala reklamní smlouvu s firmou Pepsi, za kterou obdržela 8 milionů dolarů. Vydala svou druhou knihu s názvem Matčin dar a vyvolala opět vlnu zájmu svým vystoupením na MTV Video Music Awards, kde zpívala omotaná hroznýšem, což kritizovala organizace PETA.

V listopadu vydala své třetí album nazvané jednoduše Britney. Během prvního týdne se ho prodalo více než 746 000 kusů. Ačkoli se v USA prodaly více než 4 miliony kusů, byl to veliký propad oproti prvním dvěma deskám.Album je vůbec první, na kterém se podílela jak autorsky, tak producentsky. Celosvětově se alba Britney prodalo 15 milionů kusů.

V únoru 2002 šel do kin první film, kde hrála, nazvaný Crossroads, který byl v prvním víkendu po uvedení druhý, co do návštěvnosti, posléze ale strmě padal dolů. Ve filmu se objevily písně z alba Britney. Film byl nakonec kritiky rozcupován, dokonce za něj dostala anticenu Zlatá malina pro nejhorší herečku společně s Madonnou. Film také získal Zlatou malinu za nejhorší píseň k filmu, I’m Not a Girl, Not Yet a Woman, kterou obstarala.

Čtyřletý vztah s Justinem Timberlakem skončil v březnu 2002. Rozchod byl velmi medializován a ona sama byla často obviňována za údajnou nevěru. Spekulace vznikly, když Timberlake vydal píseň Cry Me a River, kde zpívá o partnerčině nevěře. Spearsová to komentovala: „Byly to dva roky vztahu, byla jsem si jista, že je to On, ten pravý, ale mýlila jsem se.“

V červnu 2002 otevřela v New Yorku restauraci s názvem NYLA, ale pro neúspěch ji po roce zavřela. Třebaže mnoho kritiků spekulovalo nad tím, že její vliv na hudební svět poklesl, byla za album Britney nominována na cenu Grammy. A za rok 2003 byla vyhlášena časopisem Forbes celebritou roku. Na hudební scénu se vrátila po delší době až v srpnu roku 2003 při udělování cen MTV Video Music Awards, kde vystupovala společně se svým idolem Madonnou a Christinou Aguilerou. Společně s Aguilerou zazpívala Madonnin známý hit Like a Virgin. Vystoupení opět vzbudilo poprask, jelikož se během něj s Madonnou políbila.

V listopadu 2003 vydala své čtvrté studiové album nazvané In the Zone. S albem ji pomáhal po dlouhé době opět Max Martin, ale pomohly jí i osobnosti jako Moby nebo R. Kelly. Celé album (13 písní) napsala poprvé sama. Deska se opět dostala na první místo amerického albového žebříčku, čímž znovu přepsala hudební dějiny – všechna alba na prvním místě. V prvním týdnu se prodalo celkem 609 000 kusů, celkem se v USA prodalo více než 3 miliony kusů. Po dlouhé době měla singl v Top 10 amerického hudebního žebříčku, a sice píseň Toxic, za niž obdržela i svou první cenu Grammy. Alba In the Zone se po celém světě prodalo více než 10 milionů kusů.

Velmi úspěšný byl i třetí singl z desky In The Zone s názvem Everytime. Po vydání této skladby se vydala na celosvětové turné s názvem The Onyx Hotel Tour, jež vidělo více než 600 000 fanoušků a vydělalo 34 milionů dolarů. Koncerty se odehrávaly v Severní Americe a také v Evropě, kde ho celé nedokončila, jelikož si týden před začátkem turné poranila koleno při natáčení videoklipu k písni Outrageous.

3. ledna 2004 se provdala za svého kamaráda z dětství Jasona Allana Alexandera. Svatba se konala v malé kapli v Las Vegas. Měla na sobě džíny a baseballovou čepici. Na popud její rodiny a manažera bylo manželství 5. ledna anulováno. Celkem trvalo 55 hodin. V žádosti o anulování uvedla, že si neuvědomila vážnost situace a že šlo pouze o žert, který překročil meze. Nemá prý s Alexanderem žádné společné záliby a neumí si představit, že by s ním sdílela domácnost nebo měla někdy děti. Nakonec řekla v jednom televizním pořadu: „Upřímně, chtěla jsem vědět, jaké je to být vdaná.“

V červenci 2004 oznámila vztah s tanečníkem Kevinem Federlinem, tři měsíce poté, co se v jednom hollywoodském klubu seznámili. Nesetkala se s pochopením, jelikož Federline byl ženatý s herečkou Shar Jacksonovou a měl s ní dvě děti. Přesto se s Federlinem v noci 18. září 2004 vzali.

2004–2006 Manželství, první dítě a Greatest hits

Ve druhé polovině roku 2004 oznámila přerušení hudební kariéry kvůli mateřství. Ihned po uzavření manželství s Federlinem řekla časopisu People „Chci být mladá maminka, příští rok mi bude 23 a už chci být matkou.“ Přesto průmysl s nálepkou „Britney“ fungoval dál a v září 2004 vydala svůj první parfém Curious. Po roce prodeje jí vydělal 100 milionů dolarů a stal se nejlépe prodávaným parfémem.

První hitovou kolekci s názvem Greatest Hits: My Prerogative vydala koncem roku 2004. Album debutovalo na čtvrtém místě amerického albového žebříčku (nižší prodeje vznikly zřejmě kvůli nedostatku propagace). V prvním týdnu se alba v USA prodalo více než 255 000 kusů. Ve Velké Británii se prodalo v prvním týdnu 115 000 kusů, čímž převýšila prodeje podobných kolekcí takových zpěvaček jako je Madonna, Shania Twainová nebo Whitney Houstonová. Ve výběru se objevily i tři nové singly, mimo jiné My Prerogative a Do Somethin’. Alba se nakonec na celém světě prodalo přes 8 milionů kusů.

Během jara 2005 natočila společně se svým manželem reality show nazvanou Britney & Kevin: Chaotic. Kritici ji však nemilosrdně setřeli a ani sledovanost nebyla taková, jaká byla očekávána.

Těhotenství oznámila přes svého tiskového mluvčího v dubnu 2005, v tomto měsíci byla totiž hospitalizována v nemocnici na pozorování. Později se svěřila časopisu People„Trochu jsem krvácela, musela jsem být neustále pod dozorem.“ Navzdory její dychtivosti mít dítě přiznala dalšímu časopisu Elle „Chystám se na císařský řez, nevím proč, ale asi proto, že se hrozně bojím bolesti.“ 14. září 2005 se jí a Federlinovi narodil syn Sean Preston. Porod měl proběhnout až dalšího dne, ale stahy přišly dříve. Manžel ji během porodu držel za ruku. Později byla rodička převezena do VIP porodnického oddělení v Santa Monice.

Po narození prvního dítěte se v její hudební kariéře nestalo mnoho nového. Její nakladatelství vydalo remixové album nazvané B in the Mix: The Remixes a v únoru roku 2006 vydala nový parfém nazvaný In Control.

V květnu 2006 oznámila druhé těhotenství, veřejně promluvila o spekulacích o brzkém rozpadu svého manželství, což popřela, a zároveň potvrdila, že nového alba se fanoušci dočkají nejdříve až za rok.12. září 2006 se jí narodil druhý syn Jayden James. Necelé dva měsíce po jeho narození požádala o rozvod kvůli nepřekonatelným povahovým rozdílům a zároveň zažádala o svěření obou synů do péče.

2006–2007 Rozvod a Blackout

26. ledna 2007 zemřela její teta Sandra Bridgesová Covingtonová na rakovinu. 16. února po týdnech pronásledování paparazziů, divokých večírků a pití alkoholu se rozhodla podstoupit léčbu závislosti. V léčebně nevydržela ani 24 hodin a následující noci se objevila v kadeřnickém salónu v Malibu, kde jí odmítli oholit vlasy. Proto se ujala nůžek sama a ostříhala se dohola. Poté zamířila přímo do tetovacího studia, kde si nechala udělat tetování. Svědkové tvrdili, že říkala: „Nedotýkejte se mě. Mám už po krk všech, kteří se mě dotýkají.“ Vlasy společně s nedopitým Red Bullem, zapalovačem a nůžkami, kterými se ostříhala, se objevily na internetu na prodej.

20. února 2007 se rozhodla znova nastoupit na léčení a veřejně požádala novináře, aby ji nechali na pokoji a respektovali soukromí. To se nestalo a ve chvíli, kdy paparazziové objevili místo jejího pobytu, rozhodla se opět léčbu nedokončit. V léčebně nevydržela ani den.

21. února 2007 byly obě děti svěřeny do péče Kevinu Federlinovi. Tu noc se objevila před jeho domem a žádala děti zpět. Bývalý manžel jí však neotevřel. Ve chvíli, kdy zjistila, že je pronásledována novináři, napadla je deštníkem. Tu noc nastoupila potřetí léčbu a Kevin Federline byl kontaktován soudem ohledně opatrovnictví dětí. Soudce, který měl na starosti rozvod, se dal slyšet, že pokud tentokrát nedokončí léčbu a rehabilitační zařízení opustí předčasně, nebude mít žádnou naději na získání dětí v rozvodovém řízení. Léčebnu po úspěšném léčení opustila 20. března 2007 a začala se opět plně věnovat dětem a přípravám na nové album.

V září 2007 začala právní bitva o opatrovnictví synů Seana Prestona a Jaydena Jamese. Soud jí nařídil, aby se každý týden podrobila testům na drogy a alkohol. O několik dní později byla obviněna z řízení auta bez řidičského průkazu a hrozil jí až rok vězení. Kvůli této události dostal děti do plné péče exmanžel Kevin Federline, zatímco jí byla dovolena pouze jedna návštěva za týden, a to ještě pod dohledem.

Téměř po třech letech vystoupila opět na jeviště, poprvé se tak stalo 1. května 2007 v House of Blues v San Diegu, poté následovalo dalších pět vystoupení v jiných městech. Všechna byla vyprodaná během několik minut. 31. srpna jí vyšel singl nazvaný Gimme Morea hudební televize MTV oznámila, že zahájí udílení cen MTV Video Music Awards právě tímto singlem. Během svého vystoupení se jí ve skladbě Gimme More zlomil podpatek a tak musela celou show odtančit se zlomeným podpatkem.Vystoupení kritici odsoudili, jelikož zpívala na playback a téměř netančila. Později však prozradila, že byla její nahrávací společností Jive donucena vystoupit, i když se necítila zcela připravena na svůj comeback. Jive Records slíbila stanici MTV, že vystoupí, aniž by o tom ona sama v té chvíli věděla. Tuto informaci řekla Britney P. Diddymu na jeho pre-party před VMA.

Měla také připravenu zcela odlišnou show s proslulým kouzelníkem Chrisem Angelem. Na jevišti se měla objevovat a mizet či tancovat skrze zrcadla. Pár dnů před samotným vystoupením však přišlo MTV a samotný hotel Palms, kde se show odehrávala, s tím, že je číslo moc nebezpečné a show se musela, kvůli pojištění, na poslední chvíli změnit.

Nové album pod názvem Blackout vyšlo 30. října a u kritiků se setkalo s nečekaně vysokým úspěchem, ona však album nepropagovala, a tím ho pohřbila. V prosinci 2007 však vydala nečekaně povedený videoklip Piece of Me, který se dostával na přední příčky hitparád.

2008–2010: CircusFor the Record a turné The Circus Starring: Britney Spears

Britney Spears na světovém turné The Circus Starring: Britney Spears v roce 2009

V lednu 2008 byla hospitalizována kvůli psychickému stavu, když ve svém domě držela své syny a odmítla je vydat exmanželovi. Dobrovolně však léčebnu po pár dnech opustila, aby se do ní v únoru zase vrátila. Soud poté nařídil nucené opatrovnictví, kterého se ujal její otec Jamie Spears.

Po návratu z léčebny však nastal zlom. Propustila manažera a vrátila se k původnímu manažerovi Larrymu Rudolphovi, který ji před deseti lety dostal na výsluní. V březnu 2008 nečekaně oznámila, že si zahraje epizodní roli v úspěšném americkém seriálu How I Met Your Mother. Epizoda s ní se stala nejsledovanější epizodou seriálu vůbec a dostala nejvyšší hodnocení v historii seriálu. Začalo se tedy okamžitě mluvit o dalším působení Spearsové v tomto úspěšném sitcomu. Mezitím vyšel animovaný videoklip k jejímu třetímu singlu Break the Ice.

12. května 2008 se opět objevila v How I Met Your Mother a podle tvůrců seriálu bylo možné, že si zahraje i v nové sezóně. 7. září 2008 potřetí zahájila udílení cen 2008 MTV Video Music Awards. Odnesla si ceny za nejlepší ženské video, nejlepší popové video a video roku za videoklip k písni Piece of Me. V týž den se začal natáčet dokumentární snímek Britney: For the Record, ve kterém se vracela k uplynulým událostem v jejím osobním životě. Dokument byl odvysílán 30. listopadu 2008 na stanici MTV a sledovalo jej 5,6 milionu diváků. Dokument, který jí zachycuje ve světě reflektorů i mimo něj. V tomto dokumentu se dozvíme, co si myslí o svém propadu na dno, o večírcích, a jestli se cítí být dosti připravena zase stoupnout na pódium před miliony lidí. V dokumentu nemluví jen ona, ale i její rodina, manažer a spolupracovníci.

Své šesté studiové album pojmenované Circus vydala v prosinci 2008. Deska se po vydání vyšplhala na první místo amerického prodejního žebříčku a ona sama se tak stala nejmladším umělkyní, jež debutovala s pěti deskami na čísle jedna a vysloužila si díky tomu i zápis do Guinessovy knihy rekordů. Pilotní singl Womanizer, který dobyl čelo americké singlové hitparády, se stal prvním číslem jedna v její kariéře od dob debutového singlu …Baby One More Time z roku 1999. Tentýž rok ještě získala ocenění pro největší návrat a comeback v historii za její inspirativní život a kariéru. Přes rozvod, ztrátu možnosti péče o své děti a psychické zhroucení, ukázala svým comebackem svou pozoruhodnou sílu. V lednu 2009 získal její otec soudní příkaz proti jejímu bývalému manažerovi Sami Luftimu, bývalému partnerovi Adnanu Ghalibovi a právníkovi Jonu Eardleymu, aby se ke ní a její rodině nepřibližovali blíže, než na 250 yardů. V březnu 2009 vyjela na celosvětové turné s názvem The Circus Starring: Britney Spears, jež se s výdělkem 131 milionů amerických dolarů stalo do té doby její nejúspěšnější, nejnavštěvovanější a nejziskovější koncentní šňůrou. Současně k datu svého uvedení se jednalo o 5. nejvýdělečnější turné roku 2009, 5. nejvýdělečnější turné v historii mezi zpěvačkami a 18. nejziskovější vůbec. Pro velkolepý úspěch byl původní počet koncertů turné, pod které vystoupení spadá, více než zdvojnásoben na 97. Během celého turné se na pódiu vystřídalo 50 tanečníků, kouzelníků, klaunů a akrobatů. S každým vystoupením na show přicestovalo 200 zaměstnanců. Celkové výdaje na turné činily 50 milionů amerických dolarů. Vybavení na každý koncert představovalo 60 tun materiálu, které převáželo celkem 34 kamionů.

V listopadu 2009 vydala své druhé album největších hitů, kterému předcházel singl 3, jež se stal jejím třetím číslem jedna v americkém žebříčku Billboard Hot 100. V květnu 2010 oficiálně potvrdila svůj vztah se svým agentem Jason Trawickem, s nímž se dohodla na ukončení profesní spolupráce, ve snaze zaměřit se na osobní život. Téhož roku vydala zpěvačka svou první kolekci oblečení, ve spolupráci se značkou Candie’s.

28. září 2010 odvysílala stanice Fox seriál Glee, ve kterém si ona sama také zahrála. Epizoda Britney/Brittany, která byla poctou právě jí, se stala s 13,3 milióny diváky a 4 % ratingy nejsledovanější epizodou celého seriálu vůbec.

2011–2012: Éra Femme Fatale a porotcování v americkém X-Factoru

28. března 2011 vydala novou desku, v pořadí již sedmou. Ta dostala název Femme fatale. Pilotním singlem z alba se stala skladba Hold It Against Me.

Píseň ihned debutovala na prvním místě v Kanadě, Belgii, Dánsku, na Novém Zélandu, ale i v hitparádě Billboard. Jednalo se tak již o její čtvrtý singl, který okamžitě obsadil první příčku hitparád a i díky tomu se stala druhým umělcem v historii, kterému se podařilo mít pilotní singly na špici hitparád hned několikrát. Prvním umělcem byla kolegyně Mariah Carey. Ve videoklipu k písni hraje popovou hvězdu z vesmíru, která přistane na Zemi, aby tu našla slávu. Stane se celebritou, ale její popularita ji nakonec přemůže a zničí.

Album se dočkalo velké chvály po celém světě. Podle návštěvníků webových stránek MTV je březnové album Femme Fatale nejlepším albem roku 2011. Rolling Stone, jeden z nejprestižnějších a nejvýznamnějších hudebních magazínů, označil album jako její doposud nejlepší album a udělil mu hodnocení 4/5, což je nejlepší hodnocení, jaké od tohoto časopisu obdržela. Britský Digital Spy dal albu dokonce 5/5, což je stejně jako u předchozího, nejlepší hodnocení, které kdy nějakému albu Britney dal. Album pochválil i britský bulvární deník The Sun a dokonce i Perez Hilton. Photoshootem k tomuto albu se později (2013) nechala inspirovat Christina Aguilera, která svůj videoklip natáčela na stejném místě, na jakém před třemi lety fotila Britney Spears v puntíkovaném body.

Několik týdnů po pilotním singlu oznámila vydání druhého singlu, kterým se stal Till The World Ends, na kterém se autorsky podílela i zpěvačka Kesha. Ta prozradila, co ji k napsání této písně inspirovalo. „Představovala jsem si, jak já, nebo jakákoliv jiná zpěvačka, jsme na světovém turné, máme úžasnou, magickou noc a nechceme jít spát. Byly bychom nejradši, kdyby ten moment trval až do skončení světa,“ popsala. Apokalyptické taneční video z městského undergroundu režíroval Ray Kay, který natočil 2 verze klipu.

V létě vydala dokument I Am the Femme Fatale. Dokument jí sleduje v době, kdy se připravuje na vydání svého sedmého studiového alba Femme Fatale. Dokument nabízí exkluzivní záběry ze studia při natáčení nejnovějšího videa Till the world ends, zkoušek a především z mini tour v Las Vegas.

Britney na Femme Fatale Tour

Při mini tour oznámila v televizi, že se chystá vyjet na své nové turné Femme Fatale. Po prvních deseti koncertech tour si přišla na 6,2 milionů amerických dolarů[zdroj?]Femme Fatale Tour se stalo s výdělkem 69 milionů amerických dolarů 11. nevýdělečnějším tour roku 2011. Kostýmy na turné byly navrženy Zaldou Goco, která také pracovala s Gwen Stefani nebo Lady Gaga. Femme Fatale tour byl taktéž zaznamenán na DVD a ve 3D verzi. Záznam pochází z Toronta, kde byl zaznamenáván po dobu dvou dnů.

30. srpna 2011 v Los Angeles v noci byly předávány ceny MTV Video Music Awards. V rámci tohoto večera si odnesla hned 2 ceny, a to za nejlepší popový videoklip k písni Till the World Ends. Dále pro ni byla připravena pocta a taktéž přebrala cenu Michaela Jacksona Video Vanguard Award jako uznání její dlouhé a přínosné kariéry. V rozhovoru pro MTV News poté uvedla, že dalším singlem z alba Femme Fatale bude píseň Criminal. Ve videoklipu k tomuto singlu si zahrál také její tehdejší snoubenec Jason Trawick.

Šest let po vydání první remixové sbírky B In The Mix The Remixes se rozhodla vydat pokračování a vydala B in the Mix: The Remixes Vol. 2. Původně se spekulovalo, že na desce se objeví nové songy + i dříve nezveřejněné písně, nakonec se ale na albu neobjevila žádná novinka.

V roce 2012 se stala tváří hry Twister Dance na kterou i natočila reklamu, kterou režíroval Ray Kay. Stala se také jedním ze čtyř porotců americké verze soutěže X-Factor. Vyšel také její nový parfém Fantasy Twist a stanice FOX odvysílala další epizodu Glee s poctou Britney. Dále se taktéž Britney stala nejvýdělečnější ženou na světě s výdělkem 58 miliónů dolarů (v částce nezapočítán X Factor). Epizoda nese název Britney 2.0. U fanoušků Britney neměla ale příliš velký úspěch, jelikož se v ní odráželo Britneyino nejhorší životní období. Přesto se stala nejsledovanější epizodou 4. série seriálu; při prvním vysílání se na ni dívalo 7 460 000 amerických diváků. Britney hostovala také na albu #willpower amerického zpěváka will.i.ama v singlu Scream & Shout. Tento song byl také #1 na iTunes v 54 zemích světa a stal se tak prvním singlem v historii, který se na iTunes umístil v tolika zemích.

2013: Nový partner, Britney Jean, Glory a angažmá v Las Vegas

Jméno show v Las Vegas.

Britney Spears začátkem roku 2013 oficiálně potvrdila, že pracuje na osmé studiové desce, která by měla vyjít ještě téhož roku na podzim. Tým Britney potvrdil producenty jako Hit Boy, Eliah Blake, Ina Wrolsden, Darkchild, Danja, Sia Furler a will.i.am. Kvůli práci na novém albu odmítla porotcování v další řadě Amerického X-Factoru. Účasti v X-Factoru se zřekl také producent L.A. Reid.

12. ledna 2013 Britney potvrdila rozchod s Jasonem Trawickem, s nímž byla rok zasnoubená. V únoru byl vydán klip k remixu písně Scream & Shout.

Na konci února Britney navštívila večírek Eltona Johna, na který přišla v elegantní černé róbě. Velkým překvapením pro všechny byla Britneyina nová barva vlasů – hnědá. Také se začala objevovat na veřejnosti s novým přítelem, o čtyři roky mladším Davidem Lucadem, zaměstnancem právnické firmy. Seznámila se s ním na hodině golfu, on byl instruktor a ona žák. Prý se do sebe okamžitě zahleděli. Po krátké době se objevily spekulace, že Britney plánuje s Davidem dítě.

Britney podepsala smlouvu, týkající se angažmá v Las Vegas v Planet Hollywood, které odstartuje v létě 2014. Smlouva zahrnuje pouze 8 týdnů koncertů ročně, což znamená, že Britney bude vystupovat pouze 2 měsíce v roce. Ve smlouvě je také dodatek, že se Britney Spears bude zúčastňovat bazénových párty v okolí města. Show se bude neustále měnit, aby neopadl zájem a zkoušky na ní začaly už v červenci. Britney se k tomu vyjádřila takto: „Cvičím opravdu velmi tvrdě na mé nadcházející představení v Las Vegas. Vystoupení nebudou jednoduchá. Bude to párty od začátku až do konce a abych toho dosáhla, musím být v té nejlepší kondici a jet na plný plyn. Jsem tak nadšená, protože show bude postavena na nejnovější umělecké technologii a bude opravdu špičková.“ Rekonstrukce Planet Hollywood stála 20 milionů dolarů, což je asi 380 milionů Kč. Britney si vystupováním přijde na 30 milionů dolarů, což je bezmála 580 000 000 Kč.

V dubnu Britney vyšel její v pořadí dvanáctý parfém Island Fantasy, distriubuovaný v Evropě a USA, následně nafotila nový photoshoot pro magazín Shape, objevila se v reklamě pro baseballový tým Dodgers a potvrdila opětovnou účast na Konžském festivalu Wango Tango, kterého se zúčastnila již v roce 2011.. Dále Brit nahrála song “Ooh La La” pro film Šmoulové, který unikl 17. května 2013 a je možné, že se objeví i na připravovaném Britneyině albu. Film měl v USA premiéru 6. července 2013 a v ČR 8. srpna 2013 Britney je opět blondýnka.

1. května (v USA 30. dubna) se objevily první fotky Britney mířící do nahrávacího studia a tím se konečně potvrdilo, že Britney začala nahrávat songy na své nové, již osmé album, které by podle výkonného producenta (will.i.ama) mělo být velmi intimní. Též se začalo mluvit o údajném duetu Lady Gaga a Britney, jelikož obě dvě byly viděny v nahrávacím studiu ve stejný den.

Na začátku května 2013 se Britney umístila druhá v žebříčku nejvíc sexy žen podle magazínu Maxim. Tutéž dobu se již objevila jména nových Britneyiných písní, jejichž názvy předpovídaly opravdu velmi osobní album. 11. května proběhla akce Wango Tango. Při rozhovoru s Mariem Lopezem Britney probírala nové album, svoje triky na cvičení a svou zálibu v bílé čokoládě. Při pohledu na fotku Mariovy dvouleté dcery Britney také zdůraznila, že by chtěla další dítě, vždycky si totiž přála holčičku.

17. května unikl singl Ooh La La k filmu Šmoulové 2, jenž měl u fanoušků velký úspěch a ke kterému byl později natočen i videoklip, režírovaný Marcem Klasfeldem. O dva dny později proběhla VEVO certifikace singlu Scream & Shout, který měl v té době něco přes 220 milionů zhlédnutí na youtube.com. 27. května 2013 přesáhl počet fanoušků Britney na Instagramu 1 000 000.

Nějakou dobu nebyly o Britney žádné informace ani paparazzi fotky. Fanoušci Britney také vášnivě spekulovali o tom, jestli se singl Ooh La La objeví na žebříčku Billboard Hot 100 poté, co z něj singl Scream & Shout spadl.

Když začala mít herečka Amanda Bynes psychické problémy a oholila si hlavu, Britney jí aktivně pomáhala toto období překonat, dělila se s ní o své vlastní zkušenosti.

9. června se objevila první fotka z natáčení videoklipu k singlu Ooh La La, který režíroval Marc Klasfeld. Videoklip měl premiéru 11. července 2013. 16. června také česká MTV odvysílala pořad Noc s Britney Spears, který obsahoval dokument I Am The Femme Fatale, ve kterém je obsažen rok 2011, nahrávání 7. studiového alba a natáčení videoklipu k singlu Till The World Ends a TOP 20 singlů právě od Britney.

Britney se též stala už podruhé tváří hry Twister Dance, tentokrát výrobku Twister Dance Rave. Zároveň byla opět potvrzena spolupráce na albu se zpěvačkou Keshou, která napsala mimo jiné text k singlu Till The World Ends z Britneyina předchozího alba Femme Fatale. Britney Spears velmi aktivně komunikovala s fanoušky přes Twitter, čímž si je ještě více naklonila, jelikož je jedna z mála hvězd, které toto dělají. V pondělí měl singl Ooh La La premiéru v rádiu Z100, hráli ho každou hodinu. Bylo též potvrzeno, že 8. studiové album vyjde ještě v roce 2013.

Zanedlouho Britney prohlásila, že chce během přestávek v angažmá v Las Vegas vyjet na světové turné, fanoušci jásali. Obchodní řetězce v USA i Evropě, včetně ČR, začaly s předprodejem singlu Ooh La La, o který byl obrovský zájem. Začalo se také spekulovat o opětovné spolupráci Britney a Rihanny, se kterou vystupovala v roce 2011. Průběžně se objevovaly zprávy o tom, že je Britney těhotná, všechny byly ale vyvráceny. Britney ovšem přiznala, že si jednou myslela, že je těhotná, ale nebyla. Stále více se objevuje na veřejnosti s Davidem. Toho její synové přijali jako skvělého kamaráda na hraní a Britney byla našená.

28. června Britney zveřejnila video, ve kterém říká: „I love all my gay boys!“ Tímto videem se Britney vyjádřila ke zrovnoprávnění homosexuálních sňatků v USA. Na Twitter následně napsala: „Byla jsem tak šťastná a hrdá, když jsem slyšela rozsudek.“

Velmi dlouhou dobu se nic zvláštního nedělo, Britney usilovně pracovala na Albu 8. Když se objevila po nějaké době na veřejnosti, byla veselá, vysmátá a šťastná. Česká rádia váhala s nasazením singlu Ooh La La do éteru z neznámých důvodů. Krátce poté byla opět vyfocena, jak jde zadním vchodem do nahrávacího studia. Taktéž vyhrála anketu o nejočekávanější album roku, ve které porazila např. Eminema, Lady Gaga nebo Beyoncé a anketu o nejočekávanější událost roku 2013. Jako reakci na tuto anketu poslala zprávu na Twitteru, ve které fanouškům děkovala za podporu. „Jsem pod velkým tlakem ;). Jsem opravdu natěšená, až Vám pošlu ochutnávku ze svého nového alba… Nemůžu se dočkat, až s Vámi budu sdílet, na čem právě pracuji. Tohle bude moje nejosobnější album vůbec – Britney“, napsala.

Na začátku července William Orbit, jeden z producentů Alba 8, napsal: „Will.i.am právě udělal jednu z nejlepších a největších písní Britney vůbec! Mimochodem, ona zní úžasně na všech nových písních! Budete uneseni!“

6. července dosáhl klip k singlu Womanizer 100 000 000 zhlédnutí na VEVO a stal se tak dalším klipem od Britney, který obdržel VEVO certifikaci. Předchozí dva byly I Wanna Go a Till The World Ends, certifikát obdržely na konci roku 2012.

V červenci byla také Britney viděna se svými syny v zábavním parku. Hlídali ji tři bodyguardi a lidé nesměli pořizovat fotky s Britney. Nikomu nebylo jasné, proč tomu tak bylo.

Ve čtvrtek 11. července měl premiéru videoklip singlu Ooh La La, ve kterém hráli i Britneyini synové Sean Preston a Jayden James. Ve videoklipu se Britney zapříčiněním Gargamelovy kouzelné hůlky dostane na filmové plátno. Videoklip se již od začátku setkával s úspěchy; za 24 hodin získal téměř 4 miliony a za týden 10 milionů zhlédnutí na VEVO. Objevily se první fotky ze zkoušek do Las Vegas. Potvrdilo se, že na nich je skutečně Britney. 18. července nasadilo rádio Evropa2 do éteru úspěšný singl Ooh La La. Na konci července se vyrojily spekulace, že Britney bude vystupovat na Superbowlu 2014. Britney 28. července zavítala i se svými syny a přítelem Davidem na premiéru filmu Šmoulové 2. Měla na sobě jak jinak než modré šaty a ochotně podepisovala fanouškům všechno možné. Mimo jiné vyšlo dvoudiskové kompilační CD s názvem The Essential Britney Spears.

Stránka Buzzfeed.co uveřejnila 70 důvodů, proč fanoušci tolik milují Britney Spears. V pár případech si z ní – nebo spíš z jejích fanoušků – utahovali.

15. srpna bylo potvrzeno, že Miley Cyrus nazpívala song právě s Britney Spears. Začaly se objevovat falešné tracklisty a nepravé informace ohledně jak jejího alba, tak alba Britney. Jisté byla jenom jedna věc: Nová éra bude jako atomová bomba. Povídalo se o druhé In The Zone éře.

Po nepříliš velkém úspěchu srpnového singlu Lady Gaga se na Twitteru objevil nový trend; „Prosím, Britney, zachraň pop-music!“ A podle jejích vzkazů se na to Britney chystala opravdu ve velkém.

19. srpna byla oficiální webová stránka BritneySpears.com uvedena mimo provoz. Místo menu se na obrazovce objevilo upozornění: Britney Spears; All eyes on me; 29 days. Fanoušci začali šílet a také vášnivě diskutovat o tom, co se stane 17. září 2013. Na konci srpna se všechny Britneyiny profily na sociálních sítích zatemnily. Přípravy na novou éru začaly. Poslední srpnový den byl uveden název pilotního singlu; Work Bitch. Videoklip k tomuto singlu se natáčel po tři dny; od 8. do 11. září. Též byl prozrazen název písně od Miley Cyrus- SMS (Bangerz), ve které Britney hostovala.

Na začátku září bylo oficiálně oznámeno, že Britney vystoupí 17.9. v pořadu Good Morning America, v den vydání pilotního singlu z Alba 8. 7. září Britney na Twitter poslala první fotku z nátáčení klipu k pilotnímu singlu. Vypadala na ní velmi podobně, jako v klipu k písni Piece Of Me. Fanoušci tak okamžitě začali diskutovat o éře Blackout 2.0.

9. září Britney zveřejnila na svých sociálních sítích fotku v plavkách, jež byla pořízena v přestávce mezi natáčením klipu k Werk Bitch. Celému světu bylo okamžitě jasné, že kus té „staré“ Britney je zpátky. Fanoušci se také dohadovali, jestli se píseň jmenuje Werk Bitch nebo Work Bitch. will.i.am odpověděl na Tweet jednoho fanouška týkající se právě onoho záludného názvu odpověděl jednoduše: „Mně se líbí Werk Bitch. Co se víc líbí tobě?“ Přes 60% fanoušků se shodlo na Werk Bitch, oficiálním názvem se přesto stal Work Bitch. V neděli 15. září, den před premiérou singlu, uniklo na internet demo songu. Britney touto písní velmi zariskovala, jelikož tak tvrdé elektro nikdo nečekal a pár fanoušků od ní odešlo… Píseň se ale setkala s velmi pozitivními hodnoceními hudebních serverů a věta “You Betta Work, Bitch” se stala běžně užívanou větou mezi Britneyinými příznivci.

1.10.2013 (V ČR 2.10.) vyšel videoklip, který za týden zhlédlo více ne 20 000 000 lidí. Britney je zpět v plné parádě, nová éra začala. Videoklip se stal druhým nejdražším v historii (stál 6 000 000 dolarů, což je v přepočtu asi 123 000 000 Kč). Před ním už je jen videoklip Michaela Jacksona Scream s hostující sestrou Janet. Byl o jeden milion dolarů dražší. Fanoušci měli radost nejet z Britneyiného vypracovaného těla, ale i z toho, že Britney ve videoklipu opět po dlouhé době tancuje. Britney je ve videoklipu velmi sexy, používá bič a B-Army znovu začala používat jednu z mnoha Britneyiných přezdívek – 2004-ney – což bylo dobré znamení. Zpěvaččin tým potvrdil, že Britney nahrála baladu Perfume, týkající se rozchodu s Jasonem Trawickem. V říjnu Britney odletěla do Velké Británie propagovat své album do rádiové show BBC Radio1 Breakfast a do pár dalších rádií a do televizní talkshow Alana Carra. V pátek 17.10. (v den vysílání zmiňované show) vyšel v Evropě fyzický nosič singlu Work Bitch.

25. října byl na zpěvaččiných sociálních sítích představen oficiální cover alba Britney Jean. Britney je na coveru do půl těla nahá a název alba je vyveden v neonovém srdíčku. K přebalu přibylo také oznámení, že 5. listopadu vyjde druhý singl s názvem Perfume, jenž byl do té doby manažerem Larry Rudolphem, producenty, i prezidentem společnosti RCA velmi pozitivně hodnocen. Britney k příležitosti uveřejnění coveru a data vydání nového singlu napsala dlouhý a osobní dopis svým fanouškům. Mimo jiné se v něm píše toto: “Moc děkuji vám všem za to, že mě následujete na této cestě a že mi dovolujete dělat to, co miluji… Nemůžu uvěřit, že toto je již mé 8. studiové album a já vím, že stále povídám, že je to moje nejosobnější album doteď, ale je to pravda a já jsem na toto album skutečně hrdá. Prošla jsem si v posledních letech mnohým a to mě inspirovalo, abych šla do hloubky a napsala písně, se kterými se podle mě každý dokáže ztotožnit. Práce s lidmi jako je Sia, William Orbit a samozřejmě Will.I.Am byl úžasný zážitek. Poslouchali všechny moje myšlenky a pomohli mi je přivést k životu. Na albu je mnoho zábavných a optimistických tanečních písní, ale bylo pro mě důležité, abych ukázala svoji sílu, postoj a svoji zranitelnost. Samozřejmě, že mám pro vás i nějaká překvapení.” Dopis končí takto: “Chci vám ukázat různé stránky Britney Spears. Jsem umělec, jsem máma, jsem zábavná. Jsem váš přítel! Jsem Britney Jean!”

V polovině listopadu na internet unikly ukázky asi 7 skladeb z připravovaného alba. Po pár hodinách ale byly všechny vymazány. Jediné skladby, které unikly před vydáním alba byly Passenger, Brightest Morning Star (věnovaná Britneyiným synům) a Alien, který měl ovšem špatný refrén, což potvrdil jeden z producentů. 23. listopadu zpěvačka navštívila dětskou nemocnici v Orange County, kde se léčí děti nemocné rakovinou. Britney se se všemi vyfotila, rozdala fyzické nosiče singlu Ooh La La a poskytla rozhovor Ryanu Seacrestovi.

Album Britney Jean vyšlo 28.11. v Norsku, o den později po celé Evropě a 3. prosince 2013 v USA. Deska se setkávala s pozitivními, ale i negativními hodnoceními ze strany jak internetových hudebních portálů, tak Britneyiny početné fanouškovské základny, která tou dobu čítala něco přes 33 milionů “vojáků”. Nejlepší reakce byly na písně Til It’s Gone a Tik Tik Boom. Album se stalo v prvním týdnu prodeje po celém světě číslem jedna v třiapadesáti zemích.

Zatím posledním počinem zpěvačky je deváté album Glory vydané v roce 2016. V recenzi webu iReport nezískala příliš pozitivní hodnocení, podle autora recenze se producentům sice podařilo uplatnit moderní postupy, ve výsledku však desce chybí uvěřitelnost a silná témata.

Britney Spears

1: Britney/Brittany

2: Britney: Piece of Me

3: Britney Jean

4: Circus (píseň)

5: I Love Rock ‘N Roll

6: (You Drive Me) Crazy

7: Don’t Let Me Be the Last to Know

8: In the Zone

9: Someday (I Will Understand)

10: Britney 2.0 (EP)

11: Hold It Against Me

12: Britney

13: If U Seek Amy

14: Everytime

15: Work Bitch

16: Womanizer

17: I’m a Slave 4 U

18: Sometimes

19: Oops!… I Did It Again (píseň)

20: Break the Ice

21: Born to Make You Happy

22: Britney 2.0

23: Overprotected

24: Dream Within a Dream Tour

25: Do Somethin’

26: I Wanna Go

27: Toxic

28: From the Bottom of My Broken Heart

29: Oops!… I Did It Again

30: Me Against the Music

31: The M+M’s Tour

32: My Prerogative

33: The Onyx Hotel Tour

34: Outrageous

35: Piece of Me

36: Circus

37: Gimme More

38: I’m Not a Girl, Not Yet a Woman

39: Blackout (album, Britney Spears)

40: Circus (album, Britney Spears)

41: Femme Fatale (album, Britney Spears)

42: The Circus Starring: Britney Spears

43: Lucky (píseň, Britney Spears)

44: Boys (píseň, Britney Spears)

45: Glory (album, Britney Spears)

46: Stronger (píseň, Britney Spears)

47: Ooh La La (píseň, Britney Spears)

48: Britney (album)

49: …Baby One More Time (píseň)

Britney Spears

Britney Spears, plným jménem Britney Jean Spears (* 2. prosince 1981 McComb, Mississippi, USA) je americká popová zpěvačka, vítězka Grammy a cen MTV Video Music Awards, skladatelka a herečka. Nejvíce vešla ve známost svými písněmi „…Baby One More Time“, „Oops!… I Did It Again“, „Toxic“, „Gimme More“, „Womanizer“, „Piece of Me”, „Hold It Against Me“, „Till the World Ends“, hostováním v písni „Scream & Shout“ amerického rappera will.i.ama nebo nazpíváním soundtracku k filmu Šmoulové 2.

1: Britney/Brittany

Britney/Brittany je druhá epizoda druhé série a celkově dvacátá čtvrtá epizoda amerického televizního seriálu Glee. Epizodu napsal a režíroval tvůrce seriálu, Ryan Murphy, byla poprvé vysílána 28. září 2010 na televizním kanálu Fox a vzdává hold Britney Spears. Členka sboru,, Brittany Pierce (Heather Morris) zažije u zubaře po anestezii halucinace, ve kterých se objevuje jako Spears v jejích ikonických momentech a následují jí ještě někteří další členové sboru. Hlavní zpěváci Rachel (Lea Michele) a Finn (Cory Monteith) zažívají ve svém vztahu první problémy a vedoucí sboru, Will Schuester (Matthew Morrison) začne žárlit na nového přítele výchovné poradkyně Emmy Pillsbury (Jayma Mays), doktora Carla Howella (John Stamos).

2: Britney: Piece of Me

Britney: Piece of Me je rezidenční představení americké zpěvačky Britney Spears. Koncerty probíhají v Planet Hollywood Resort and Casino v Las Vegas ve Spojených státech amerických. Celé představení mapuje kariéru Britney Spears.

3: Britney Jean

Britney Jean je osmé studiové album americké zpěvačky Britney Spears. Oficiálně má vyjít 3. prosince 2013 v Americe, ale v Evropě již pár dní předem a to 29. listopadu 2013. Zpěvačka na albu začala pracovat od začátku roku 2013. Po celý rok o nm Britney mluvila jako o svém nejosobnějším albu vůbec. Prvním singlem z alba byla nepříliš úspěšná skladba Work Bitch, která získala v USA zlaté ocenění za prodej půl milionu kopií singlu. Druhým singlem se stal song Perfume. A jeho nejlepší umístění bylo na místě 76. Albu se tolik nedařilo, protože nemělo skoro žádnou propagaci. Jeho nejlepší umístění v Billboardu bylo na 4 místě, což je nejhorší umístění jejího alba za celou její kariéru. Chvíli před vydáním alba unikla demoverze písně Passenger a mnoho fanoušků si všimlo že vokály v každé části písně znějí odlišně a později někdo identifikoval ten “druhý” hlas jako hlas zpěvačky Myah Marie, která byla ‘dvorní’ zpěvačkou vokálů v pozadí na tomto albu a později se s novými úniky neupravených vokálů po vydání alba ukázalo, že může být mnohem víc než pouhá vokálistka. Její hlas se objevuje i tam, kde není oficiálně registrována.

4: Circus (píseň)

Circus druhý singl z alba Circus americké zpěvačky Britney Spears. Klip se dostal do televizních stanic v lednu.InformaceBritney Spears za klip Circus málem šla k soudu. Prý týrala slony, kteří se v jejím klipu objevili. Britney zapírá, že by se slony dělala pokusy a popírají to i majitelé slonů. Zároveň v tomto klipu dělá reklamu na svou novou vůni Hidden Fantasy.

5: I Love Rock ‘N Roll

I Love Rock ‘N Roll (Miluju Rock ‘N Roll) je písní z roku 1975 angloamerické skupiny The Arrows. Patří k nejvýznamnějším rock and rollovým písním zejména díky populárním coververzím především od Joan Jett a Britney Spears.

6: (You Drive Me) Crazy

(You Drive Me) Crazy (Přivádíš mě k šílenství) je třetí píseň Britney Spears z jejího prvního alba …Baby One More Time. Píseň vyšla během třetí čtvrtiny roku 1999 a později byla zařazena i na album největších hitů této zpěvačky s názvem Greatest Hits: My Prerogative.

7: Don’t Let Me Be the Last to Know

Don’t Let Me Be the Last to Know (Nenech mě být poslední, kdo to ví) je čtvrtá a poslední píseň z druhého alba Oops!… I Did It Again americké zpěvačky Britney Spears, která vyšla během první čtvrtiny roku 2001.

8: In the Zone

In the Zone je čtvrté studiové album Britney Spears, které vyšlo 18. listopadu 2003. Tímto albem se vrátila zpátky mezi popovou elitu i díky písním Everytime a Toxic, které zabodovaly i v americkém žebříčku. In the Zone nabízí hlas Britney Spears v trochu jiných polohách než na předešlých albech …Baby One More Time, Oops!… I Did It Again a Britney.

9: Someday (I Will Understand)

Someday (I Will Understand) Jednou (pochopím) je píseň, kterou vydala Britney Spears během třetí čtvrtiny roku 2005.Informace o písniSong napsala Britney dva týdny před tím, než se dozvěděla o svém těhotenství, kdy čekala svého prvního syna Seana Prestona. Celou píseň Spears nahrála sama na klavíru, o producentskou práci se postaral Guy Sigsworth, který produkoval také Everytime.

10: Britney 2.0 (EP)

Britney 2.0 je extended play amerického televizního hudebního seriálu Glee. Obsahuje osm písní ze stejnojmenné epizody čtvrté řady, která byla druhou epizodou, jež vzdávala poctu zpěvačce Britney Spears. EP je složeno ze šesti písní a dvou mashupů písní Spears, od jejího debutového alba …Baby One More Time až po její sedmí studiové album Femme Fatale. EP bylo vydáno pouze digitálně.

11: Hold It Against Me

Hold It Against Me je píseň americké popové zpěvačky Britney Spears. Tato skladba se nachází na jejím sedmém studiovém albu. Produkce se ujali producenti Dr. Luke a Max Martin. Píseň ihned debutovala na prvním místě v Kanadě, Belgii, Dánsku, na Novém Zélandě, ale i v hitparádě Billboard. Jedná se tak již o čtvrtý singl Britney Spears, který okamžitě obsadil první příčku hitparád a i díky tomu se stala zpěvačka druhým umělcem v historii, kterému se podařilo mít pilotní singly na špici hitparád hned několikrát. Prvním umělcem byla kolegyně Mariah Carey.

12: Britney

Britney může být:Britney Spears, americká zpěvačkaBritney (album), 2001Britney: For the Record, dokumentární film z roku 2008

13: If U Seek Amy

If U Seek Amy (Všichni chtějí Amy) je třetí píseň z alba Circus zpěvačky Britney Spears. Song byl vydán 10. března 2009.Videoklip

14: Everytime

Everytime (Kdykoli) je píseň, kterou napsala a vydala americká zpěvačka Britney Spears. Singl se objevil na jejím albu nazvaném In the Zone.VideoklipRežisér David LaChapelle natočil k této písni velmi kontroverzní videoklip. V původní dosud nezveřejněné verzi se měla Britney Spears předávkovat prášky, zapít je alkoholem a následkem předávkování zemřít. Ale protesty fanoušků a veřejnosti ho donutily natočit druhou snesitelnější verzi. I přesto existují dvě veze, ta americká je oproti celosvětové chudší o některé záběry a je v ní méně krve.

15: Work Bitch

“Work Bitch” je pilotní singl americké zpěvačky Britney Spears z jejího osmého studiového alba “Britney Jean”. Na singlu se podílela autorsky i Britney. Píseň pomohl napsat i produkovat americký producent a člen skupiny Black Eyed Peas, will.i.am. Work Bitch uniklo na internet již 15. září 2013 a proto se Britney rozhodla udělat oficiální rádiovou premiéru téhož dne. Audio bylo na VEVO nahráno pár minut po rádiové premiéře. Na iTunes byl singl k dostání 16. září 2013. Několik hodin po vydání se singl dostal na první místa na iTunes ve čtyřiceti zemích.

16: Womanizer

Womanizer (Sukničkář) je pilotní singl z šestého studiové alba Circus americké zpěvačky Britney Spears, který vyšel v září 2008. Womanizer zopakoval úspěchy prvního singlu této zpěvačky …Baby One More Time.

17: I’m a Slave 4 U

I’m Slave 4 U (Jsem otrok pro tebe) je první píseň ze třetí desky Britney Spears nezvané Britney. Píseň vyšla během třetí čtvrtiny roku 2001.Tato píseň je často považována za další vývojový stupeň této zpěvačky, protože se pohybuje okoly R&B rytmu. Videoklip také posouvá Britney o kousek dál a zbavuje jí image panny a holky od vedle.

18: Sometimes

Sometimes (Někdy) je druhá píseň americké zpěvačky Britney Spears, kterou vydala ze svého debutového alba …Baby One More Time.Informace o písniPíseň vyšla během druhé čtvrtiny roku 1999. Napsal a produkoval ji Jorgen Elofsson, který za tuto píseň obdržel BMI cenu v roce 2000 v kategorii Nejlepší komponovaná píseň roku.

19: Oops!… I Did It Again (píseň)

Oops!… I Did It Again (Ups, udělala jsem to zase) je první píseň ze stejnojmenného alba Američanky Britney Spears, který vyšel v roce 2000.Informace o písniPíseň napsal a produkoval Max Martin a Rami. Tato taneční píseň má po textové stránce ukázat tu nebezpečnější část Britney tím, že má přítele, se kterým si v písni jen tak hraje. Tato píseň je jedna z nejvíce charakterizujících tuto zpěvačku a stala se jednou z jejích nejúspěšnějších v kariéře.

20: Break the Ice

Break the Ice je 3. singlem z 5. studiového alba Blackout americké popové zpěvačky Britney Spears. V březnu se dostal do oběhu i videoklip, u něhož řada fanoušků neskrývala své zděšení. Nepromenádovala se v něm polonahá Britney, jak jsme byli zvyklí, ale její animované alter ego, které svádí boj se zlem.

21: Born to Make You Happy

Born to Make You Happy (Zrozena proto, aby tě udělala šťastným) je čtvrtá píseň Britney Spears z jejího debutu …Baby One More Time. Song byl vydán v Evropě a Kanadě během čtvrté čtvrtiny roku 1999.

22: Britney 2.0

Britney 2.0 je druhá epizoda čtvrté série amerického hudebního televizního seriálu Glee a v celkovém pořadí šedesátá osmá epizoda tohoto seriálu. Napsal ji Brad Falchuk, režíroval ji Alfonso Gomez-Rejon a poprvé se vysílala ve Spojených státech dne 20. září 2012 na televizním kanálu Fox. Jedná se o již druhou epizodu, která byla věnována jako pocta Britney Spears. V epizodě se objeví speciální hostující hvězda Kate Hudson v roli Cassandry July, Racheliny učitelky tance.

23: Overprotected

Overprotected (Příliš chráněná) je píseň Američanky Britney Spears, která vyšla v pořadí jako druhá z její třetí řadové desky nazvané Britney. Píseň vyšla během první čtvrtiny roku 2002.

24: Dream Within a Dream Tour

Dream Within a Dream Tour je třetí koncertní turné americké zpěvačky Britney Spears. Proběhlo na podporu jejího třetího studiového alba Britney. Začalo 1. listopadu 2001 a končilo 28. července 2002. Turné probíhalo v Severní Americe a pouze s jedním vystoupením zavítala do Asie a to do Japonska.

25: Do Somethin’

Do Somethin’ (Udělej něco) je píseň Britney Spears, která vyšla na albu toho nejlepšího Greatest Hits: My Prerogative.VideoklipRežie tohoto klipu se premiérově uchopila sama Britney, ale na pomoc si přece jen pozvala i někoho zkušenějšího, a to Billieho Woodruffa.V klipu vystupuje ještě s dalšími tanečnicemi. Britney se v klipu objevuje v nebi, v klubu, u baru ale samozřejmě i za mikrofonem. V prosinci 2005 byl tento klip vyhlášen jako nejhorší klip roku, což se Britney stalo už potřetí v kariéře.

26: I Wanna Go

I Wanna Go třetí singl z alba Femme Fatale americké zpěvačky Britney Spears. Song byl vydán 13. června 2011. Produkce se ujali producenti Max Martin, Shellback.

27: Toxic

Toxic (Jedovatý) je píseň Britney Spears z jejího čtvrtého alba In the Zone, která obdržela i prestižní ocenění Grammy Awards. Píseň vyšla během první čtvrtiny roku 2004.Informace o písniPíseň produkovali The Bloodshy a Avant, kteří píseň popsali jako Jamese Bonda zkříženého s bollywoodským filmem.Píseň je o zamilovanosti, při které cítíme, že skládáme určitou oběť, a že láska je pro nás droga, která má účinek jako cigarety nebo alkohol.VideoklipRežie klipu se ujal Joseph Kahn, ale scénář klipu vymyslela sama Britney a patří k nejdražším videoklipům historie.Klip začíná v letadle, kde Britney pracuje jako letuška. Na toaletách potká staršího muže a začne jej líbat, po chvíli z něj strhne masku a ukradne mu z kapsy klíč.Část, kdy má Britney červené vlasy a kožené oblečení se natáčela v ulicích Paříže. Tentokrát je Britney ve scénách neohrožená a dokáže si poradit s ohněm i s mnoha zabezpečeními.

28: From the Bottom of My Broken Heart

From the Bottom of My Broken Heart (Ze dna mého zlomeného srdce) je pátý a poslední singl, který byl vydán z debutového alba zpěvačky Britney Spears …Baby One More Time. Singl vyšel 15. prosince 1999 v Austrálii a USA, později během ledna 2000 i v Česku.

29: Oops!… I Did It Again

Oops!…I Did It Again je druhé album americké zpěvačky Britney Spears. Album vyšlo 16. května 2000 a stalo se opět velmi úspěšným. I hudební kritici začali přicházet na chuť hudby Britney Spears a tak recenze na toto album byly většinou pochvalné.

30: Me Against the Music

Me Against The Music (Já proti hudbě) je první píseň z alba In the Zone americké zpěvačky Britney Spears. Píseň vyšla během čtvrté čtvrtiny roku 2003. Britney tuto skladbu nazpívala společně s Madonnou.

31: The M+M’s Tour

The M+M’s Tour je páté koncertní turné americké zpěvačky Britney Spears. Série šesti koncertů se odehrávala pouze v klubech v USA. Začalo 1. května 2007 a končilo 20. května 2007. Vystoupení trvala pouze 12-16 minut a Britney zpívala na playback a skoro ani netančila. Vystoupení byla vyprodána během minut, ale jinak byla spíš kritizována negativně.

32: My Prerogative

My Prerogative (Mé neodvolatelné právo) je píseň Britney Spears, kterou vydala v roce 2004. Píseň v originále nazpíval Bobby Brown.VideoklipKlip režíroval Jake Nava a je v něm i zinscenována svatba s jejím pozdějším manželem Kevinem Federlinem. Videoklip byl jindy k Britney velmi kritickým časopisem Rolling Stone označen za nejlepší klip roku 2004. Ironicky server Muchmusic toto video prohlásil za nejhorší v témže roce.

33: The Onyx Hotel Tour

The Onyx Hotel Tour je čtvrté koncertní turné americké zpěvačky Britney Spears. Proběhlo na podporu jejího čtvrtého studiového alba In the Zone. Začalo 2. března 2004 a předběžně muselo skončit 6. června 2004, kvůli poranění kolena Britney při natáčení videoklipu k Outrageous. Muselo být zrušeno 37 vystoupení v Severní Americe. Turné probíhalo v Severní Americe a poté v Evropě.

34: Outrageous

Outrageous (Odporný) je čtvrtá a poslední píseň z alba In the Zone, jež nazpívala Američanka Britney Spears. Singl byl vydán během třetí čtvrtiny roku 2004.Informace o písniPíseň Outrageous napsal a produkoval známý R&B zpěvák R. Kelly, kterého můžeme slyšet ve vokálech této písně. Text písně si přála Britney, aby byl napsaný na ní a znamenal, že všechno, co dělá je odporné.

35: Piece of Me

Piece of Me je druhým singlem americké popové zpěvačky Britney Spears z jejího 5. studiového alba Blackout. Singl vyšel v lednu 2008.VideoklipVideo k písničce se natáčelo 27. a 28. listopadu v hollywoodském nočním klubu Social Hollywood a natáčení videa stálo 500 000 $. Režisérem videa je Wayne Isham, který spolupracoval s Britney již dříve na jejím hitu I’m Not a Girl, Not Yet a Woman. Video mělo exkluzivní premiéru 14. prosince na MTV.

36: Circus

Slovo circus má více významů:cirkus (antické sportoviště) – starověké římské sportovištěcirkus – kočovný zábavní podnikMoták (rod) – moták, rod dravých ptáků z čeledi jestřábovitýchCircus – v anglických městech náměstí kruhového tvaruOxford Circus – v LondýněPiccadilly Circus – v Londýněnázvy uměleckých dělCircus (album, Britney Spears) – album Britney SpearsCircus (píseň) – píseň Britney SpearsPsycho Circus – album skupiny Kiss z roku 1998Circus Live – album hudebníka Johna Calea z roku 2007podobná slova

37: Gimme More

Gimme More (Dej mi víc) je pilotní singl z pátého studiové alba Blackout americké zpěvačky Britney Spears, který vyšel v září 2007. Singl produkoval Danja a je to druhý nejúspěšnější singl Britney Spears od pilotní skladby …Baby One More Time.

38: I’m Not a Girl, Not Yet a Woman

I’m Not a Girl, Not Yet a Woman (Nejsem dívka, ale ještě ani žena) je třetí píseň z alba Britney, které vydala americká zpěvačka Britney Spears. Píseň vyšla ve první čtvrtině roku 2002.

39: Blackout (album, Britney Spears)

Blackout je páté studiové album americké zpěvačky Britney Spears. Album vyšlo 29. října v Evropě a 30. října 2007 v USA. Je to její první studiové album obsahující nový materiál od vydání alba In the Zone v roce 2003.

40: Circus (album, Britney Spears)

Circus je šesté studiové album americké zpěvačky Britney Spears. Poprvé vyšlo 28. listopadu 2008 ve vydavatelství Jive Records v týdnu, kdy Spearsová slavila své narozeniny. Album je kombinací elektropopu a stylu předchozí desky Blackout. Dostalo se mu také pozitivních hodnocení ze strany hudebních kritiků a po svém vydání se dostalo na první příčku žebříčku Billboard 200 – Spearsová se tak stala nejmladší zpěvačkou v historii, jejíž 5 alb se umístilo na první příčce hitparády, čímž se zapsala do Guinnessovi knihy rekordů.

41: Femme Fatale (album, Britney Spears)

Femme Fatale je sedmé studiové hudební album americké zpěvačky Britney Spears, vydané v 25. březnu 2011. Album Femme Fatale se dostalo na vrchol hitparád, díky čemuž se Britney Spears zařadila po bok Janet Jackson a Mariah Carey, které jsou umělkyněmi s největším počtem „number ones“ alb v USA. Podle návštěvníků webových stránek MTV je březnové album Femme Fatale nejlepším albem roku 2011.

42: The Circus Starring: Britney Spears

The Circus Starring: Britney Spears (často označováno pouze jako Circus Tour) je šesté koncertní turné americké zpěvačky Britney Spears. Konalo se roku 2009 pro podporu jejího šestého studiového alba Circus. Turné začalo v březnu 2009 , během března až května proběhlo celkem 37 vystoupení po USA a Kanadě. Druhá část byla během června a července 2009 realizována v Evropě (22 koncertů), v srpnu a září bylo uspořádáno dalších 24 představení v USA a Kanadě. Zakončeno bylo 14 koncerty v Austrálii během listopadu 2009. Jednalo se o páté nejvýdělečnější turné roku 2009, celkové tržby dosáhly 135 milionů dolarů.Stalo se šestým největším turné ženské umělkyně v historii. Vystoupení v Madison Square Garden bylo vyprodáno za 8 sekund.

43: Lucky (píseň, Britney Spears)

Lucky (Šťastná) je druhá píseň z druhé řadové desky Britney Spears. Song byl vydán během třetí třetiny roku 2000.Informace o písniPíseň opět napsali a produkovali duo Max Martin a Rami. Text je o herečce, která je zdánlivě šťastná, jelikož má peníze, slávu, krásu, ale ve skutečnosti je hrozně osamělá.

44: Boys (píseň, Britney Spears)

Boys (Chlapci) je poslední píseň Britney Spears z jejího třetího řadového alba nazvaného Britney. Píseň byla vydána během třetí čtvrtiny roku 2002.Informace o písniPíseň napsali a produkovali The Neptunes a byla vydána v remixové podobě, kde zpívá s Britney i jeden člen The Neptunes Pharrell Williams. Píseň zazněla i ve filmu Austin Powers.

45: Glory (album, Britney Spears)

Glory je deváté studiové album americké zpěvačky Britney Spears. Vydáno bylo 26. srpna roku 2016 (vydavatelství RCA Records). První singl z alba „Make Me…“, na němž se podílel G-Eazy, byl představen již 15. července 2016. Album rovněž vyjde ve speciální verzi, která bude doplněna o pět dalších písní.

46: Stronger (píseň, Britney Spears)

Stronger (Silnější) je druhá píseň z alba Oops!… I Did It Again americké zpěvačky Britney Spears. Píseň byla vydána během čtvrté čtvrtiny roku 2000.Informace o písniPíseň napsali a produkovali dvorní producenti této Američanky Max Martin a Rami. V této písni se zpívá o překonaných krizích ve vztahu a prohlašuje se, že pokud to člověk zvládne je silnější než předtím.

47: Ooh La La (píseň, Britney Spears)

„Ooh La La“ je píseň nazpívaná americkou zpěvačkou Britney Spears. Tato píseň vznikla pro rodinný film z roku 2013 Šmoulové 2. Napsali ji skladatelé mezi nimiž je i například Max Martin, který s Britney pracoval již v dávných letech. I když demo verze unikla již několik týdnů před vydáním, svou premiéru si singl odbyl 17. června 2013 v rádiu KIIS FM, kde Britney poskytla i rozhovor nejen o nové písni, ale i o nadcházejícím albu a účinkování v Las Vegas. Videoklip vyšel 11.7. 2013 a za dva dny měl více jak 7 miliionů zhlédnutí.

48: Britney (album)

Britney je třetí album americké popové zpěvačky Britney Spears, které vyšlo 6. listopadu 2001. Pár songů z tohoto alba se objevilo i ve zpěvaččině filmu nazvaném Crossroads. Album Britney bylo úspěšné, ale nedosáhlo věhlasu předešlých dvou alb …Baby One More Time a Oops!… I Did It Again.

49: …Baby One More Time (píseň)

…Baby One More Time (Baby, ještě jednou) je debutová píseň americké popové zpěvačky Britney Spears, která ji vydala ze své první desky nesoucí stejný název ve čtvrté čtvrtině roku 1998.


SIGN INTO YOUR ACCOUNT

×
FORGOT YOUR DETAILS?
×

Go up

Sdílet